Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Про зміни у порядку надання житлових субсидій

Переглядів: 223

З метою збільшення адресності надання житлових субсидій, контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, які спрямовуються на надання вказаної допомоги, Уряд затвердив постанову від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022» (далі - Постанова).

Вищевказаною Постановою внесені суттєві зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

З урахуванням вищезазначених змін Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі – Положення) викладено у новій редакції.

На виконання вимог нового Положення Міністерством соціальної політики України затверджено новий зразок «Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».

Постановою установлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації для домогосподарств:

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- тим сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати (на 01.05.2018 розмір мінімальної заробітної плати складає 3723 грн.);

- тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість, за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року (загальна сума заборгованості, що не впливає на призначення субсидії, не повинна перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або - 340 грн. (17 грн. х 20=340 гривень).

Для отримання більш детальних роз’яснень щодо умов надання житлових субсидій з 1 травня 2018 року радимо звертатися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання.

 

« повернутися до списку новин