Великобілозерська районна державна адміністрація

Аграрії поступово відновлюють меліоративні системи

Дата: 13.06.2016 08:29
Кількість переглядів: 572

На полях області вже тривалий час здійснюється  незаконний демонтаж меліоративних систем та об'єктів незавершеного будівництва.

У зв’язку з цим розпорядженням голови облдержадміністрації «Про забезпечення збереження меліоративних систем  і мереж водопостачання» головам райдержадміністрацій доручено не допускати списання меліоративних систем та проведення робіт, пов’язаних з демонтажем елементів систем на зрошуваних землях, а також транспортування та реалізацію демонтованих матеріалів. Також, відповідно до розпорядження, в районах  працюють постійно діючі оперативні групи з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання. На обласному рівні створено робочу групу з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп.

Крім цього, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з обласним управлінням водних ресурсів розроблено Методичні рекомендації щодо поетапного проведення інвентаризації зрошуваних земель та розташованих на них об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних і дренажних систем, передачі внутрішньогосподарських зрошувальних систем у власність районної громади, відновлення роботи зрошувальних систем та списання основних меліоративних фондів.

Райдержадміністрації почали реалізацію програм інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем на 2016 рік з метою встановлення приналежності, а також їх технічного стану і можливостей використання для ведення ефективного та екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва.

У подальшому це дасть можливість прискорити процес передачі об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства до комунальної та державної власності.

За даними  інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем, проведеної у 2013 році, у Запорозькій області обліковувалось 240,7 тис. га зрошуваних земель, у тому числі в комунальній власності - 84 тис. га, на балансі приватних, фермерських та колективних підприємств - 83 тис. га, у державній власності - 17,5 тис. га  та безгосподарських - 56,2 тис. га.

У 2015 році сільгосптоваровиробники області придбали або відновили 30 дощувальних машин на суму 18,5 млн. грн. Водокористувачі відновили полив та впровадили краплинне зрошення на площі    1,3 тис. га, на що витрачено  4,4 млн. грн. Полито у минулому році 46,0 тис. га.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень