Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Операція «Першоцвіт-2017»

Дата: 13.03.2017 08:33
Кількість переглядів: 438

Операція «Першоцвіт-2017»

Не хочеш стати співучасником кримінального правопорушення – не купуй первоцвіти!

 

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення (підсніжник білосніжний та складчастий, пролісок, сон-трава, шафран, медунка, горицвіт весняний тощо). Збирання ранньоквітучих диких рослин призводить до знищення популяції їх окремих видів.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин та попередження правопорушень у цій галузі у Великобілозерському районі розпочато щорічну операцію «Первоцвіт», яка триватиме  по 31 травня 2017 року .

      Пам’ятайте:

Продаж первоцвітів – це порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України» та правил торгівлі. Відповідальність несе не тільки продавець, а й покупець квітів, адміністративна відповідальність передбачена у формі штрафів та стягнення збитків в перерахунку на кожну рослину. Забороняється продаж як дикорослих квітів, так і тих, що вирощуються вдома.

Правопорушники підлягають відповідальності по статті 159 КУпАП «Порушення правил торгівлі на ринках» та 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях».

Крім цього, торгівлю рослинами заборонено також ст. 64 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища», адміністративна  відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 88-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу».

За незаконний збір та продаж первоцвітів у громадян конфісковуватимуть незаконно здобуте та накладатимуть штраф. Крім того порушники відшкодовуватимуть збитки завдані навколишньому середовищу.

Закликаємо всіх небайдужих громадян не залишати без уваги жодного факту торгівлі, а також не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень