Великобілозерська районна державна адміністрація

Медичні заклади первинної ланки отримують обладнання завдяки проекту Світового банку

Дата: 14.02.2017 08:36
Кількість переглядів: 432

У рамках  проекту Світового банку  «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Запорізькій області триває реалізація субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області на 2015-2017 роки",  спрямованого на розвиток і зміцнення первинної медико-санітарної допомоги області, яка наразі надається 38 центрами ПМСД (32+6 у новостворених громадах). Однією з найбільших проблем закладів первинної ланки є їх забезпечення обладнанням для ведення пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, яке становить лише 25% від потреби.

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у 2016 році було розпочато процедуру закупівель на суму 3,031 млн. дол. США, що складає 76% очікуваної вартості проекту.

Для цього за правилами і процедурами Світового банку підготовлено необхідну тендерну документацію для проведення закупівель як національного, так і міжнародного рівнів.

Одна закупівля була завершена в 2016 році -  мультимедійного обладнання для центрів ПМСД з метою створення навчальних приміщень у кожному центрі та створення мережевої системи безперервного професійного розвитку лікарів та інших медпрацівників  первинної ланки.  У результаті проведеної закупівлі  обладнання  загальною вартістю 1млн 758 тис. грн.. поставлено у 32 центри ПМСД області.

На початку 2017 року ця робота продовжилася і було проведено публічне розкриття тендерних пропозицій за процедурою міжнародних торгів «Закупівля обладнання згідно з табелем оснащення центру ПМСД». До переліку обладнаня ввійшли: стетоскопи, тонометри, ото/офтальмоскопи, глюкометри з розхідними матеріалами, медичні ваги, ростоміри, електрокардіографи, пульсоксиметри. Кількість обладнання розрахована для повного забезпечення потреб первинної ланки області. На участь у цих закупівлях  надійшло сім тендерних пропозицій, з яких дві від іноземних компаній (з Швейцарії та Тайваню). Як запевнили в Департаменті, зауважень щодо порушень чи претензій щодо оголошеної інформації та процедури розкриття не було. Після оцінки поданих пропозицій буде оголошено переможців конкурсних торгів. Підписання контрактів з перможцями заплановано на березень-квітень 2017року.

Крім цього, 23 лютого планується процедура відкриття тендерних пропозицій по меблях для амбулаторій загальної практики всієї області.

Також триває підготовка до процедури закупівель програмного забезпечення "Робоче місце сімейного лікаря" і комп’ютерного обладнання для трьох центрів ПМСД.

Проектом передбачено друк інформаційних матеріалів для лікарів і пацієнтів. Після завершення процедури закупівлі лікарі отримають керівництво у друкованими вигляді з найновішими протоколами ведення пацієнтів з факторами ризику, буклети і плакати для просвітницької роботи з пацієнтами. Пацієнти з артеріальною гіпертензією також отримають щоденники пацієнта, де, крім можливості записувати дані свого артеріального тиску, буде інформація щодо способу життя і поведінки людей з таким хронічним захворюванням.

Довідково: Проект Світового банку  «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» крім Запорізької реалізується також у  Дніпропетровській, Полтавській, Львівській, Вінницькій, Волинській, Рівненській, Закарпатській областях.

У Запорізькій області проект розрахований на два роки (липень 2015 – вересень 2017) з обсягом фінансування з боку Світового банку до 4 млн. дол. США і співфінансуванням з боку регіону щонайменше 10% вартості субпроекту. Структура витрат за субпроектом (тис. дол. США): 1967,0 (49%) – медичне обладнання, 784 (20%) – медичні меблі, 649,0 (16%) – комп’ютерне обладнання та програми, 480,0 (12%)  - навчання та інформаційна кампанія, 120,0 (3%) – управління проектом.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень