Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Аграрії є дуже важливою ланкою розвитку держави і ми маємо прислухатися до їхніх ініціатив»

Дата: 18.07.2016 08:40
Кількість переглядів: 449

Учасники запорізького Аграрного форуму, що відбувся за участю  голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, обговорили проблемні питання галузі та шляхи їх вирішення.

Серед найбільш наболілих - відсутність умов для розвитку малого й середнього аграрного бізнесу на селі. Як зазначили запорізькі селяни, протягом останніх п'яти років молоді фахівці не можуть отримати землю і створити фермерське господарство. Через це тисячі гектарів державної землі залишаються необробленими і не приносять користі ні сільським громадам, ні державі. За словами аграріїв, обласна прокуратура та Держгеокадастр не хочуть співпрацювати з ними, а навпаки, створюють умови для хабарництва чи розірвання через суди вже існуючих договорів оренди. Для розв’язання  проблеми, на думку  сільгоспвиробників, дуже важлива співпраця з контролюючими та дозвільними органами регіону.  Також було запропоновано створити в кожному місцевому  управлінні Держгеокадастру єдине вікно для сільгоспвиробників.

Ще одне вкрай актуальне питання - скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ. За даними сільгоспвиробників, це рішення забрало в аграріїв близько 15 мільярдів гривень, які вони могли використовувати тільки для розвитку галузі.

Тому в підсумку учасники Аграрного форуму вирішили підписати колективне звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Серед вимог фермерів: повернення спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, який діяв до 01.01.2016 року; прискорення прийняття нормативно-грошової оцінки землі, що була розроблена і презентована Держкомземом України у 2012 році; повернення права розпорядження землями сільськогосподарського призначення сільським та селищним радам, а також підпорядкування Держгеокадастру органам виконавчої влади на місцях з правом визначення кадрових питань;  прийняття Закону України «Про єдиний сільськогосподарський податок» у залежності від природно - кліматичних умов і нової нормативно-грошової оцінки землі. Сільгоспвиробники також наголосили на необхідності проведення загальнонаціонального Аграрного форуму.

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль запевнив учасників заходу, що повністю підтримує аграрний сектор регіону. Проте вирішення більшості порушених питань знаходиться на рівні держави, а не області.

- Наше завдання - окреслити та правильно сформулювати всі проблеми перед законодавчою владою і вивести їх у публічну площину. Ми підтримаємо проведення всеукраїнського форуму за участю перших осіб держави та очільників регіонів. Наші аграрії є дуже важливою ланкою розвитку держави і ми маємо прислухатися до їхніх ініціатив, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

                                                                                                                                  

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень