Великобілозерська районна державна адміністрація

Відзначено активність області в реалізації проекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу»

Дата: 04.10.2016 08:39
Кількість переглядів: 356

З робочою поїздкою до Запорізької області прибули фахівці Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України. Після відвідин КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» та КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» ЗОР  зустріч з посадовцями провів голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Сторони обговорили питання адміністративної підтримки впровадження проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що був визначений угодою про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і має на меті розбудову медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг в Україні. Крім центрального компоненту на рівні Міністерства охорони здоров’я проект також передбачає реалізацію регіональних субпроектів у восьми областях України. Учасники були відібрані за результатами конкурсу проектів, який тривав з початку 2013 року з подальшим доопрацюванням проектів у 2013-2015 роках.

За словами Костянтина Бриля, існує чимало проектів у сфері медицини, які б ми хотіли реалізувати.

- Ми маємо багато амбітних ідей, серед них - створення реабілітаційного центру для учасників бойових дій, комплектація медичних закладів сучасним обладнанням, що відповідає європейським стандартам. Також надважливим є проект у обласному онкодиспансері. Оскільки стан екології в Запоріжжі накладає відбиток на кількість хворих, нам потрібне обладнання з ранньої діагностики та якісного проведення операцій. І ми вже маємо певні напрацювання в цьому напрямку. Крім того, наш кардіоцентр потребує нового ангіографа. Ідей чимало і при перевиконанні місцевих бюджетів насамперед ми приділяємо увагу соціальним програмам, таким як охорона здоров’я та освіта, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У свою чергу фахівці Світового банку зазначили, що їх останній візит до Запоріжжя відбувся приблизно рік тому, і за цей час регіон став одним із активістів проекту. Субпроект «Удосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області» спрямований на розвиток і зміцнення первинної медико-санітарної допомоги, яка наразі надається 32 центрами ПМСД. Проект розрахований на два роки -  з червня 2015 по травень 2017, з обсягом фінансування з боку Світового банку до 4 млн. дол. США і співфінансуванням з боку регіону щонайменше в сумі 10% вартості субпроекту, а також можливістю пролонгації у разі успішної його реалізації.

Основними заходами, передбаченими  проектом, є: доукомплектування закладів ПМСД медичним обладнанням і меблями; кадрова політика (в першу чергу збільшення кількості лікарів-інтернів у ПМСД), а також навчання та інформація.

Принагідно Костянтин Бриль повідомив про реалізацію реформи децентралізації, у ході якої чимала увага приділяється первинній медицині. Тож, за словами посадовця, в майбутньому всі спільні проекти мають бути скориговані таким чином, аби новостворені громади в рівній мірі отримували допомогу обласного, державного та іноземного рівнів.

 

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень