Великобілозерська районна державна адміністрація

Марина Порошенко презентувала прикладну модель бібліотеки нового зразка для української школи

Дата: 04.10.2016 08:40
Кількість переглядів: 549

У Всеукраїнський день бібліотек, який відзначається 30 вересня, Дружина Президента України, Голова Благодійного фонду Порошенка пані Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем презентували проект шкільної Медіатеки. Ця бібліотека нового зразка була започаткована як складова частина трирічного науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області.

За словами Першої леді,  такі інтерактивні центри є нормою у навчальних закладах світу і мають стати орієнтиром для українських шкіл.

- Проект Медіатеки, який ми презентуємо, - це практична модель для будь-якої школи, яку можна брати й втілювати у життя. Нами прораховано всі необхідні роботи, розроблено кошторис, і ми пропонуємо українським школам долучатися, брати ці документи, адаптувати під свої умови і разом робити навчання дітей сучасним, - зазначила Марина Порошенко.

За словами Міністра освіти і науки України пані Лілії Гриневич, сучасна бібліотека має стати простором для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховувати її індивідуальні особливості: «Саме тому, вона має бути не лише місцем для зберігання книжок, а й інтерактивним центром, що оточить усіх відвідувачів інформацією високої якості. Цей проект створив прикладну модель, за якою можна буде облаштувати Медіатеки в школах по всій Україні».

Як пояснив голова Запорізької облдержадміністрації, в рамках експериментального освітнього проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища» вже до кінця цього року традиційна бібліотека однієї з сільських шкіл регіону буде реконструйована в сучасну Медіатеку. Йдеться про Балабинський НВК «Престиж», що  в Запорізькому районі області. Після оновлення приміщення матиме сучасний комфортний дизайн та надаватиме більш широкий спектр послуг. Оновлена бібліотека буде обладнана комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет, матиме принтер, ксерокс, а також зручний інтерактивний простір, тобто зону відпочинку.

- Коли виникла ідея зробити перший проект інтерактивного простору і команда Фонду Порошенка привезла закордонний досвід облаштування бібліотеки,  спільними зусиллями із запорізькими архітекторами за досить стислий термін,  близько місяця, було створено український проект, який сьогодні презентувала Марина Анатоліївна. Важливим є те, що вартість створення такого Медіацентру, який в собі поєднує не тільки навчальні, а й релаксаційні функції, становить приблизно 375 тисяч гривень. Як очільник області я впевнено можу сказати, що такі кошти є підйомними для бюджетів не тільки великих міст, таких як Запоріжжя, а в умовах децентралізації й для спроможних, активних і прогресивних громад, які зараз активно формуються в нашій області та по Україні в цілому. В умовах децентралізації громади отримали додаткові кошти, які при вірному плануванні можна вже сьогодні направляти на поліпшення умов для дітей. Своїм прикладом ми покажемо всьому українському суспільству, що інклюзивне, доступне, доброзичливе освітнє середовище не тільки можливе, а й украй ефективне, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Під час презентації учасники звернули увагу на ключові переваги бібліотек нового зразка. Перша з них - фінансова доступність, що буде можливо при плановому й раціональному підході. Не менш важливою є швидкість реалізації, адже такий проект можна втілити в життя за кілька місяців. Проте найголовніше для  школярів - це величезна привабливість Медіатеки порівняно з традиційними бібліотеками.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень