Великобілозерська районна державна адміністрація

Про роботу управління Пенсійного фонду України в I кварталі 2016 року щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення

Дата: 04.05.2016 16:00
Кількість переглядів: 695

Пенсійне забезпечення.

Станом на 1квітня 2016 року і перебуває на обліку 2509 пенсіонерів Великобілозерського району. Середній розмір пенсії станом на 01.04.2016 1423,34 грн., що на 90,59 грн. більше ніж рік тому.

Протягом січня - березня 2016 року виплачені 10,5 млн. грн. пенсій і грошової допомоги, видатки на пенсійні виплати збільшились в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 216,1 тис. грн. (1,9 %).

Впродовж I кварталу 2016 року призначено 20 нових пенсій, перераховано з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) – 21 пенсію, 2особам призначено пенсію за особливі заслуги перед Україною. За разовими дорученнями виплачені 81,8 тис. грн. допомоги на поховання 32 осіб, 19,3 тис. грн. недоотриманої пенсії 13 осіб.

За I квартал 2016 року управлінням перевірені 8 довідок про заробітну плату та пільговий стаж, наданих підприємствами для призначення (перерахунку) пенсій. За результатами перевірок порушень не виявлено.

Станом на 01.04.2016 до обслуговування в банківських установах залучено 504 пенсіонера району (20,1 % загальної кількості одержувачів), за рахунок чого розрахункова економія коштів склала 35,2 тис. грн.

 

Виконання планових показників з мобілізації коштів.

Першочерговими завданнями в роботі були і залишаються забезпечення максимально можливих надходжень, як власних коштів, так і єдиного соціального внеску. Протягом I кварталу 2016 року від платників Великобілозерського району мобілізовано власних коштів (з урахуванням частини єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) в сумі 2187,2 тис.грн., порівняно з минулим роком їх обсяги зменшились на 1118,3 тис.грн. (33,8 %). Надходження до Фонду зменшилися в зв’язку зі зменшенням ставки єдиного внеску, а також звільненням, на підставі Закону України від 12.11.2015 № 802-VIII” Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, сільськогосподарських товаровиробників від відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Планові показники по надходженню власних коштів, які адмініструє Пенсійний фонд за січень – березень 2016 року виконано на 102 %, до бюджету Пенсійного фонду району надійшло 6,8 тис. грн.

Найбільшу питому вагу в доходній частині бюджету складають  надходженнями бюджетних установ району 51,8%, надходження сільськогосподарських підприємств 37,0%, решта 11,2% сплачується  підприємствами малого бізнесу та приватними підприємцями.

 

Погашення заборгованості.

Станом на 01.04.2016 за платниками Великобілозерського району заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених із зниженням пенсійного віку, заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску за період його адміністрування Пенсійним фондом не обліковується. Заборгованість з відшкодування пільгових пенсій 3 підприємств (СВК "Росія", ПАТ"Агрофірма"Гюнівська",ПрАт Монтаж-Сервіс), що існувала на початок року в сумі 322,8 тис. грн. списана на підставі Закону України від 12.11.2015 № 802-VIII” Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

Ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування

У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування», забезпечено обробку первинної звітності та ведення Державного реєстру застрахованих осіб.

Основним джерелом наповнення реєстру застрахованих осіб є звітність страхувальника. Незважаючи на те, що функцію прийому звітності, покладено на органи фіскальної служби, управлінням контролюється правильність подання звітів та наповнення Державного реєстру застрахованих осіб, постійно надаються консультації щодо заповнення звітів з питань, які відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду.

Управлінням щомісяця обробляється більше ніж 100 звітів страхувальників, що містять відомості про 1,3 тис. застрахованих осіб. За I квартал 2016 року  щомісячна кількість отриманих звітів та кількість застрахованих осіб, за яких подані персоніфіковані відомості зменшилась на 29 осіб по чотирьох сільськогосподарських товаровиробниках.

Протягом I кварталу 2016 року із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру видано 86 розгорнутих виписок для призначення (перерахунку) пенсій, 340 довідок громадянам, які звернулись особисто.

 

Організація прийому та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

Обслуговування громадян в управлінні здійснюється за принципом „єдиного вікна”, за I квартал 2016 року звернулись 776 осіб. Здебільшого звернення громадян стосуються консультацій з приводу права на призначення пенсії, необхідності надання та правильності оформлення документів, третину звернень складає прийом документів для призначення (перерахунку) пенсій, виплати допомоги на поховання. На щоденну “ гарячу лінію”  протягом січня – березня 2016 року звернулось 124 особи.

Для забезпечення потреби громадян з обмеженими фізичними можливостями в отриманні інформації і спілкуванні, управлінням здійснюються «дзвінки ввічливості» та  привітання з Днем народження та іншими датами - 8 особам,  щомісячно відвідуються особи з обмеженими фізичними можливостями внаслідок старості або хвороби на дому, за місцем проживання, з початку року зустрічі проведені з 2 особами.

 

Інформування населення району

Намагаючись попередити необхідність пенсіонерів особисто звертатися для отримання консультацій, пояснень тощо, управлінням проводиться широка інформаційно – роз’яснювальна робота. Протягом січня – березеня 2016 року управлінням проведені 6 зустрічей в трудових колективах району (присутні 117 осіб), 6 зустрічей за місцем проживання громадян (присутні 81 особа), 9 особам направлені СМС-повідомлення про отримання пенсійного посвідчення.

З представниками підприємств району проведений семінар (присутні 34 особи), відбулася зустріч в рамках Дня відкритих дверей для молоді (27 осіб), виготовлені листівки щодо змін в пенсійному забезпечені з 01.01.2016 (70 шт.).

 

Забезпечення конституційного права на звернення громадян.

Реалізуючи вимоги Конституції України, Закону України “Про звернення громадян”, Указів та доручень Президента України, нормативно-правових актів Уряду управлінням систематично здійснюються заходи щодо створення належних умов для обслуговування громадян, забезпечення якісного та своєчасного розгляду їх звернень.

За I квартал 2016 року з різних питань діяльності Пенсійного фонду, з усними особисто та з письмовими зверненнями звернулись 15 осіб. Всі звернення індивідуальні, колективних не має. Повторні звернення відсутні. Відповіді надані по суті.

 

З 01 квітня 2016 року діяльність у сфері пенсійного забезпечення на території Великобілозерського району здійснюється Кам’янсько-Дніпровським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, разом з тим всі показники формуються, аналізуються та узагальнюються окремо.

Прошу врахувати зазначене при формуванні соціально-економічних показників району, розглянути можливість розміщення інформації на сайті районної державної адміністрації в мережі Інтернет.

 

Вдячна за співпрацю.

 

Начальник обєднаного управління                                                       О.Цигрик

Краснопольська 2 10 87

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень