Великобілозерська районна державна адміністрація

ДО ВІДОМА ПЕНСІОНЕРІВ с. В. БІЛОЗЕРКА!

Дата: 05.05.2016 08:43
Кількість переглядів: 668

ШАНОВНІ  ПЕНСІОНЕРИ !

 

25 грудня 2015 року Президентом України підписаний Закон України “Про державний бюджет України на 2016 рік”, яким передбачено поетапне підвищення прожиткового мінімуму протягом усього року.

У зв’язку із прийняттям зазначеного Закону України з 1 травня 2016 року проведений масовий перерахунок пенсій.

Мінімальний розмір пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначається 01.05.2016 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з – 1130.00 грн.

Після перерахунку розмір пенсійних виплат крім щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, які призначені до 28.03.2015 року (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 10740.00 грн., або максимального розміру пенсійної виплати з урахуванням збереженої індексації за вересень 2011 року.

Розмір щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, яке призначено до 28.03.2015 року, не обмежується.

 

 1. Порядок перерахунку пенсійних виплат з 01.05.2016 року

 

Перерахунок пенсій провадитиметься шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, додаткових пенсій, підвищень.

1.1. Перерахунок мінімального розміру пенсії, призначеної відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

         Відповідно до абзацу 2 частини 3 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28, не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

1.2. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 року1130.00 грн. провадиться перерахунок:

 • мінімального розміру пенсій непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
 • доплати за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
 • пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";
 • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
 • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
 • підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
 • мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента України № 3582006;
 • підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань";
 • мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
 • державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;
 • щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
 • доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

 

1.2.1. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 року1130.00 грн. перерахунок не провадиться:

 • підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";
 • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
 • підвищення  особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908;
 • щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС.

1.2.2. Встановлюються доплати до підвищень, встановлених відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" таким категоріям у розмірах:

 • доплати до підвищення членам сімей загиблих – 116.08 грн.;
 • доплата до підвищення членам сімей померлих осіб – 116.08 грн.;
 • доплати до підвищення дружинам померлих учасників війни – 0.88 грн.;

Для осіб, яким виповнилось 100 і більше років встановлюються доплати до підвищень, встановлених відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" таким категоріям  у розмірах:

 • доплати до підвищення членам сімей загиблих – 348,24грн.;
 • доплата до підвищення членам сімей померлих осіб – 348,24 грн.;
 • доплати до підвищення дружинам померлих учасників війни – 2,64  грн.

 

1.3. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.05.2016 року – 1399.00 грн. провадиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів ”.

1.4. Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"

 

1.4.1. Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.05.2016 року.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1130.00 грн. провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги для одержувачів пенсій:

 • за віком/за вислугу років при повному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про  1,2 або 3 групу інвалідності;
 • у разі втрати годувальника;
 • по інвалідності для інвалідів 1,2, та 3 груп;
 • соціальних пенсій для інвалідів 1,2 та 3 групи; та дітям-інвалідам;
 • за віком/за вислугу років при неповному стажі роботи, якщо в даних про інвалідність  наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності.

 

1.4.2. Розрахунок виходячи із розміру 949.00 грн.

Виходячи із розміру 949.00 провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги (код виплати 995) для тих одержувачів пенсій, які не зазначені в пункті 1.4.1.

1.5. Розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством) з урахуванням доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов'язана з участю в зазначених акціях, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2014 № 76 та одержаної заробітної плати (доходу)  не може перевищувати 10 000 гривень.

 

 

 Великобілозерський відділ обслуговування громадян К-Дніпровського об’єднаного управління ПФУ в Запорізькій області.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень