Великобілозерська районна державна адміністрація

У Вільнянському районі підтверджено випадок африканської чуми свиней

Дата: 07.03.2017 12:46
Кількість переглядів: 363

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області,  в особистому підсобному господарстві у Вільнянському районі зареєстровано захворювання та загибель свиней.

У селі Петромихайлівка Вільнянського району підтвердився діагноз африканської чуми,  у результаті чого загинули  18 тварин.

Співробітники обласного управління Держпродспоживслужби наразі збирають дані про поголів’я для того, щоб  прийняти рішення щодо подальших дій. Наразі триває подворовий обхід, з’ясовується наявне поголів’я, визначається межа епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

У підсобному господарстві проведено дезінфекцію та механічну очистку всіх контактних речей, також проводяться дезінфекційні заходи в сусідніх господарствах.

На ділянці введено карантин на 40 діб. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Наразі посилено заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території всієї Запорізької області, а також недопущення занесення збудника високопатогенного грипу птиці та профілактики сказу в області.

Нагадаємо, нещодавно в особистому підсобному господарстві у Комунарському районі м. Запоріжжя було зареєстровано випадок захворювання та загибель свиней.

Довідково. Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень