Великобілозерська районна державна адміністрація

Обласна влада спільно з волонтерами створює комплексну систему реабілітації учасників АТО

Дата: 18.07.2016 13:10
Кількість переглядів: 493

Питання медичного обслуговування учасників антитерористичної операції обговорив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль під час зустрічі з представниками громадського волонтерського комітету. Про його актуальність свідчить статистика: на сьогодні в області проживає  понад 7,3 тис.  демобілізованих бійців, 198 членів родин загиблих, 106 інвалідів війни. Всі вони потребують постійної уваги та підтримки.

- Я доручив протягом найближчого часу обладнати в кожному медичному закладі палати підвищеної комфортності для учасників бойових дій. Спільно із Запорізьким міськвиконкомом визначаємо лікарню, на базі якої створимо центр комплексної медичної та соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО. Також у наших найближчих планах - спільно з Фондом держмайна визначити правовий статус колишньої поліклініки одного з місцевих підприємств, відремонтувати мережі водопостачання та водовідведення та облаштувати там гуртожиток для наших солдатів, зокрема жителів тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей, - повідомив Костянтин Бриль.

Для повноцінної реабілітації у новому закладі планують розмістити басейн, а поблизу розбити затишний парк. Це дозволить значно підвищити ефективність лікування, створити для бійців гідні побутові умови, сконцентрувати бюджетні кошти та найкращих фахівців. Гармонійно впишеться у систему реабілітаційних установ і центр протезування, який планується створити в Дніпрорудненській лікарні.

Підтримуючи ініціативи обласної влади, волонтер Василь Мезенцев наголосив на необхідності закупівлі спеціалізованого обладнання, державної підтримки в оформленні гуманітарних вантажів із-за кордону – автомобілів «швидкої допомоги», які планується передати у східні райони області, та автотранспорту для інвалідів війни. Керівник центру «Побратим» Світлана Алексєєва порушила питання розробки обласної програми для більш ефективної діяльності центрів допомоги учасникам АТО, в рамках якої  можна передбачити кошти на канцтовари, транспорт та методичні матеріали. За словами волонтерів Олени Волкової та Наталі Доценко, також варто виділити фінансування на навчання кризових психологів для всіх міст та районів області, що дозволить суттєво підвищити якість психологічної допомоги демобілізованим, попередити сімейне насильство та розпад багатьох родин.

Підбиваючи підсумки, очільник області Костянтин Бриль доручив голові комітету Роману П’ятигорцю узагальнити всі нагальні проблеми волонтерського руху та розробити дорожню карту їх спільного вирішення.

                                                                                                              

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень