Великобілозерська районна державна адміністрація

Місячник профорієнтації: учнів навчатимуть обирати професію

Дата: 14.02.2017 08:53
Кількість переглядів: 794

У рамках обласної програми «Профорієнтація» на 2015-2018 навчальні роки в загальноосвітніх навчальних закладах з 16 лютого по 16 березня 2017 року триватиме  Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир». Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі зайнятості.

Основною метою місячника, який проводиться дев’ятий рік поспіль, є розширення знань учнів  про світ професій, формування у них навичок усвідомленого професійного вибору, підвищення мотивації до вибору робітничих професій.

У школах для різних вікових категорій  відбудуться різноманітні профорієнтаційні заходи. Так, для учнів 1-4 класів буде проведено конкурс малюнків «Моя майбутня професія», для учнів 6-8 класів - конкурс творів – ессе  «Вибір професії - вибір долі», для учнів  9 класів - конкурс рекламних плакатів «Обирай робітничу професію», для учнів 10 класів – конкурс проектів «Професія майбутнього», для учнів 11 класів - конкурс бізнес-планів. Активно буде використовуватись інноваційна форма профорієнтаційної роботи – профі – квести. На базі центрів зайнятості планується провести Дні відкритих дверей та акції «Випускник 2017».  Таким чином, уся учнівська громадськість буде задіяна в проведенні місячника.

За словами організаторів, не залишаться осторонь  батьки та вчителі. Для них  спеціалісти центрів зайнятості проведуть лекторії, професійні консультації, засідання за круглим столом. Педагогам та батькам  буде запропоновано розглянути питання щодо шляхів та умов набуття тієї чи іншої професії випускниками з урахуванням потреб ринку праці.  Будуть надані поради, як   враховувати здібності та інтереси дітей у професійному виборі, як уникнути неузгодженості між професією, яку обрала дитина, її інтересами, можливостями та потребами ринку праці.

Протягом місячника  для учнів шкіл будуть організовані екскурсії  на промислові підприємства міста та області. В заходах для учнів візьмуть участь ветерани праці, члени трудових династій, майстри-професіонали, успішні підприємці. Діти, які не визначилися з вибором майбутньої професії, зможуть пройти професійне діагностування  на базі обласного та районних  центрів зайнятості  області. А фахівці  з профорієнтації нададуть консультації за результатами обстеження та спільно з випускниками розроблять перспективний профорієнтаційний план дій.

Закінчиться місячник 16 березня проведенням підсумкової акції  «Зроби правильний професійний вибір» та відкриттям «гарячої лінії» на базі центрів зайнятості Запорізької області. Всі бажаючі зможуть  звернутися з питань професійного визначення та самовизначення за телефонами центрів зайнятості, розміщеними в районних (міських) засобах масової інформації.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень