Великобілозерська районна державна адміністрація

Власники господарств, де через АЧС вилучають тварин, отримають компенсації

Дата: 07.03.2017 12:56
Кількість переглядів: 414

У Запорізькій області необхідно посилити заходи щодо недопущення розповсюдження в регіоні захворювання на африканську чуму свиней, а також  контроль на виїздах та в’їздах в область. Про це йшла мова під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації-керівник апарату Зінаїда Бойко, заступник голови облдержадміністрації (стажування) Володимир Тоцький, фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ветеринарної медицини, департаментів агропромислового розвитку, економічного розвитку і торгівлі, охорони здоров'я, правоохоронці.

Як нагадав начальник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв, у особистому підсобному господарстві у Вільнянському районі було зареєстровано захворювання та загибель свиней. У селі Петромихайлівка Вільнянського району підтвердився діагноз африканської чуми,  в результаті чого загинули 18 тварин.

- Наразі у селі триває виїмка тварин. На сьогодні вилучено 92 тварини із запланованих 150 голів. Усі тварини після того, як усиплялися, спалювалися. Наразі визначається межа епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду для того, щоб попередити розповсюдження хвороби за межі цього населеного пункту. За попередніми даними, причиною захворювання стали харчові відходи, якими годували свиней. Наразі провадиться кримінальна справа, правоохоронці проводять слідчі дії, - повідомив Віктор Шершнєв.

За його словами, всім власникам підсобних господарств, де вилучають тварин, передбачено компенсації з місцевих бюджетів.

За словами Зінаїди Бойко, необхідно посилити заходи контролю на стихійних ринках, особливо під час святкових та вихідних днів. Лабораторіям ветеринарно-санітарної експертизи дозволяється  допускати до торгівлі м'ясо свинини тільки після проведення всіх необхідних досліджень та аналізів.

Як підкреслив Володимир Тоцький, наразі посилено заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території  всієї Запорізької області, також необхідно активізувати роботу спільних мобільних груп, створених за участю представників Держпродпоживслужви та відділень Головного управління Національної поліції в Запорізькій області для контролю за переміщенням вантажів на основних автошляхах регіону. Крім цього, стоїть завдання посилити роз’яснювальну роботу серед населення та власників тварин про небезпеку АЧС та здійснення заходів біозахисту.

 Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.
 
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень