Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Міжнародною спільнотою щорічно підтримується акція «16 днів проти насильства»

Переглядів: 139

 

Акція «16 днів проти насильства» проходить щороку з 25 листопада по 10 грудня.  Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж ста країн світу протягом цього періоду активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників та створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дана акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році. Кольором акції є помаранчевий – символічний колір світлого майбутнього. Тоді визначився зв’язок  між насильством стосовно жінок та правами людей, а дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Отож,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами, які стосуються того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.

У 2001 році Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства», а через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгрессом жінок, пройшли вже у двадцяти регіонах України та об’єднали сімдесят п’ять всеукраїнських громадських організацій, а також широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування на спільні соціальні проблеми та на конкретну людську біду.

 

 

 

 

За інформацією управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

« повернутися до списку новин