Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році

Переглядів: 144

 

Щороку, на початку грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідує спільні зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

В основі принципу соціального захисту інвалідів лежить не лише соціальне забезпечення, як пасивна функція соціального захисту, а захищеність інвалідів через створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей та творчого потенціалу.  

У Великобілозерському районі визначено цілу низку заходів, спрямованих на забезпечення потреб та гідного рівня життя інвалідів, вирішення проблем подолання безбар'єрності  середовища, підвищення ефективності використання коштів Фонду соціального захисту інвалідів, призначених для вирішення проблем професійної реабілітації та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, інші, зокрема:

- забезпечення  окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації;

- забезпечення санаторно-курортними путівками через управління соціального захисту населення райдержадміністрації;

- професійне навчання осіб з інвалідністю;

- виплата компенсації на бензин.

     Крім того, здійснюється робота по соціальному захисту осіб з інвалідністю, а семе:
  • за 10 місяців 2018 року забезпечено 2х дітей з інвалідністю 3ма кріслами колісними, 1 особу з інвалідністю - протипролежневою подушкою та 1 особу з інвалідністю - кріслом колісним;
  • відповідно до основних положень Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» 79 одержувачам виплачено державну соціальну допомогу на суму 1382,2 тис. грн.;
  • допомогу по догляду за інвалідами I-II групи внаслідок психічного розладу отримали 13 одержувачів на суму 209,1 тис.грн.;
  • компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам, громадянам похилого віку, які потребують постійного стороннього догляду,  отримали 21 одержувач на суму 37,8 тис.грн.;
  • за рахунок коштів районного бюджету інваліди Другої світової війни отримують пільги з послуг зв'язку; за рахунок коштів районного бюджету особи з інвалідністю  III групи та діти-інваліди користуються пільговим безоплатним проїздом на приміському сполученні  с. Велика Білозерка – м. Енергодар та в зворотньому напрямку.

Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що особи з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити людей з обмеженими можливостями.

 

 

 

 

 

За інформацією управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

« повернутися до списку новин