Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Ми зацікавлені у приведенні до ладу наших сміттєзвалищ»

Дата: 13.06.2016 11:24
Кількість переглядів: 551

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у нараді, присвяченій проблемам поводження з твердими побутовими відходами в Запорізькій області. Участь у заході взяли керівники профільних департаментів ОДА, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр  Державної санітарно-епідеміологічної служби в Запорізькій області» та керівники районів.

Відповідно до інформації ГУ ДСНС у Запорізькій області, протягом 2015 та з початку 2016 року на території області на полігонах твердих побутових відходів виникло шість пожеж. Для їх ліквідації залучалися шість одиниць техніки та 28 чоловік особового складу. Регулярно проводяться заходи з профілактики виникнення пожеж на полігонах ТРВ, що діють на території області, шляхом проведення планових перевірок стану пожежної та техногенної безпеки цих об’єктів.

Як зазначив Костянтин Бриль, головним приводом для проведення цієї наради стало те лихо, що трапилось у Львівській області.

- Ми маємо проаналізувати ту ситуацію, що нині склалась у нашій області, аби не допустити подібних трагедій у Запорізькому регіоні. Вважаю, що нам потрібно працювати на випередження, адже нині буде посилено контроль з боку держави та більшості перевіряючих органів. Тож ми маємо в першу чергу узагальнити всю наявну інформацію. Після цього створити програму підтримки  сміттєзвалищ, і вже з нею звертатись до держбюджету та інвесторів будь-якого рівня. Тим більше, що ми готові до співфінансування. Адже ми самі зацікавлені у приведенні до ладу наших сміттєзвалищ, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Дмитро Чайка повідомив, що на території області розміщено та експлуатується 96 полігонів, з них 60 - полігони твердих побутових відходів. Незважаючи на існування норм, захоронення відходів у переважній більшості випадків здійснюється на полігонах та звалищах, які утворені стихійним чином без належного проекту, перевантажені та неналежним чином експлуатуються. На сьогодні більша частина полігонів ТПВ не відповідає сучасним санітарно-екологічним вимогам, створює проблеми, пов’язані з утворенням фільтрату, забрудненням повітря, поверхневих і підземних вод, розвитком небезпечних інженерно-геологічних процесів і явищ.

Також актуальною залишається проблема виникнення і ліквідації несанкціонованих звалищ відходів. За 2015 рік виявлено 7 142, ліквідовано 6 496 несанкціонованих сміттєзвалищ. Причиною організації несанкціонованих звалищ у районах та містах області є відсутність сільських полігонів для складування відходів та недостатня організація роботи міських комунальних служб.

За даними Департаменту економічного розвитку і торгівлі  ОДА, відповідно до рішення обласної ради з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в цьому році  передбачено видатки:  198 тис. грн. – на розробку програми поводження з відходами на території Запорізької області; більше 11 млн. грн.. - на будівництво полігонів твердих побутових відходів у Великобілозерському, Гуляйпільському та Кам’янсько-Дніпровському районах; 126,812 тис. грн. – на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію та розширення полігону ТПВ у Чернігівському районі. Крім того, комунальним підприємством  «Управління капітального будівництва» Запорізької міської ради подано запит до державного фонду охорони навколишнього природного середовища на фінансування у 2016 році заходу «Будівництво полігону твердих побутових відходів №3 на землях Сонячної селищної ради, Запорізького району»  в обсязі 29 832,27 тис. грн.

Підсумком наради стали рішення про вжиття заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій при експлуатації полігонів та звалищ твердих побутових відходів; активізацію роботи щодо впровадження технології сортування та роздільного збирання твердих побутових відходів і створення пунктів збирання побутових відходів як вторинної сировини; організацію рейдових перевірок санітарного стану підпорядкованих територій населених пунктів області шляхом утворення відповідних комісій або інспекцій з благоустрою та забезпечення ліквідації несанкціонованих звалищ відходів.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень