Великобілозерська районна державна адміністрація

Лісогосподарським підприємствам виділено мільйон гривень для протидії пожежам

Дата: 13.06.2016 11:41
Кількість переглядів: 599

Під час селекторного засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Володимира Тоцького (стажуваня), були розглянуті заходи щодо запобігання та  протидії масовим пожежам лісів і сільгоспугідь у літній період.

За словами першого заступника начальника Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Кобзаря, серед основних причин виникнення лісових пожеж на території лісового фонду є необережне поводження населення з вогнем, неконтрольоване випалювання сухої рослинності та її залишків на сільгоспугіддях, у лісових смугах, у тому числі на ділянках уздовж автомобільних доріг. Усе це створює реальну загрозу лісовим масивам та може привести до виникнення й розповсюдження лісових пожеж.

У 2015 році в лісах Запорізького обласного  управління лісового та мисливського господарства виникла 31 лісова пожежа. При цьому пройдена вогнем площа склала 33,03 га, що на 43% випадків менше в порівнянні з 2014 роком. З початку 2016 року, станом на 2 травня, на території області сталося три лісові пожежі на площі 3,21 га: дві - у Запорізькому районі, одна - у Василівському.

Державними лісогосподарськими підприємствами розроблені мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж. Також розроблено план ліквідації лісових пожеж на території  обласного управління лісового та мисливського господарства у пожежонебезпечний період 2016 року, який  затверджений  головою  обласної державної адміністрації.

Лісогосподарськими підприємствами області створено 495 км нових мінералізованих смуг, на 997 км проведено догляд за мінералізованими смугами, виконано роботи з підвищення пожежостійкості лісів шляхом підняття крон хвойних дерев до двох метрів висоти. Державною лісовою охороною проведено 43 рейди  з протипожежної безпеки та було виявлено 13  порушників, яких оштрафовано на суму 221 грн.

У п'яти  лісництвах трьох лісогосподарських підприємств діє п'ять  лісових пожежних станцій: Олександрівське лісництво ДП «Запорізьке ЛМГ», Кам'янське, Водянське та Іванівське лісництва ДП «К-Дніпровське ЛГ», Токмацьке лісництво ДП «Приморське ЛГ». Також у лісництвах створено добровільні пожежні дружини загальною чисельністю 193 особи.

У лісогосподарських підприємствах області в наявності 10 пожежних автомобілів та три автомобіля з цистернами, які пристосовані для пожежогасіння; чотири пожежні модулі; п'ять  автомобілів підвищеної прохідності; девять  мотопомп; 38 тракторів з плугами та дисковими боронами, що додатково можуть бути задіяні для гасіння лісових пожеж. У той же час у підпорядкованих підприємствах відсутній  запас паливно-мастильних матеріалів.

Головою державної обласної адміністрації видано розпорядження про виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету лісогосподарським підприємствам у сумі 1090 тис. грн. на придбання пально-мастильних матеріалів, запасних частин та протипожежного інвентарю. Також видано розпорядження, яким передбачені заходи щодо обмеження в'їзду транспортних засобів у ліси протягом пожежонебезпечного періоду, заборони спалювання сухої стерні, трави та сміття.

Відповідні розпорядження видані головами райдержадміністрацій. Вжиті заходи дозволять запобігати масовим лісовим пожежам.

Довідково: загальна площа лісового фонду лісогосподарських підприємств, що підпорядковуються Запорізькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, становить 76,8 тис. га, в тому числі вкриті лісом 36,3 тис. га, із них 4,2 тис. га  шпилькові насадження  - 11,6% всіх лісових насаджень, твердолистяних порід (акація, дуб, ясен, в'яз) 28,3 тис.га. або 78%, тополів 1,7 тис. га або 4,7%, інші - 2,1 тис. га або 5,7%,   які є найбільш небезпечними у пожежному відношенні, що разом із складними природно-кліматичними умовами суттєво впливає на стан природної пожежної небезпеки лісів і вимагає постійної уваги з боку лісогосподарських підприємств щодо їх охорони і збереження від вогню.

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень