Великобілозерська районна державна адміністрація

У цьому році збільшилася кількість харчових отруєнь

Дата: 13.06.2017 09:17
Кількість переглядів: 452

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації,  на 23 тижні 2017 року  з підозрою на захворювання гострими кишковими інфекціями (ГКІ) в цілому по області звернулися 235 осіб, показник захворюваності склав 13,3 на 100 тисяч населення. Хоча це менше ніж на попередньому тижні – 286, проте суттєво більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними епідеміологічних обстежень вогнищ ГКІ частка харчового шляху передачі становить  92%.

Серед причин захворювань ГКІ найбільша питома вага припадає на молочну продукцію – 28%; м'ясну продукцію – 16%; овочі та фрукти – 24%, рибну продукцію – 6,4%.

При цьому майже зрівнялися показники недоброякісної продукції  за місцем придбання:  на стихійних ринках - 18,6%, на узаконених ринках – 18%.  

У 62% випадків захворювання на ГКІ пов'язані з вживанням продуктів та страв, які готувалися та зберігалися в домашніх умовах.

Крім цього, залишається високою захворюваність на ротавірусну інфекцію – за тиждень зареєстровано 78 випадків ротавірусного ентеріту.

З метою запобігання захворювань на гострі кишкові інфекції, насамперед, слід дотримуватися правил особистої гігієни, не вживати в їжу недоброякісні продукти, користуватися тільки якісною питною водою.


 

         

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень