Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Про результати діяльності відділу «Великобілозерське бюро правової допомоги»Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за 11 місяців роботи 2018 року

Переглядів: 244

 

1 вересня 2016 року по всій території України відкрилися та почали свою роботу понад 400 Бюро правової допомоги, покликанням яких стала допомога населенню та покращення знань чинного законодавства серед жителів громад. Бюро правової допомоги – це осередки нових можливостей для людей, де кожен може реалізувати свої законні права.  Це пункти доступу до права та правосуддя, де громадяни мають можливість отримати безоплатну правову інформацію та консультації, а також скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України.

Звернувшись до Бюро правової допомоги громадяни України, іноземці, особи без громадянства можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:

• надання правової інформації;

• юридичні консультації;

• допомога у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);

• допомога в забезпеченні доступу особи до безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами соціально вразливих категорій населення, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також – складення процесуальних документів.

Правова допомога у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали документи, що підтверджують це право. Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення:

- малозабезпечені;

- особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

- діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- внутрішньо переміщені особи;

- громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

- особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

- особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

- особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

- особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

- особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Разом з тим за правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України до Бюро правової допомоги може звернутися кожен.

За період з 01 січня по 01 грудня 2018 року до Бюро звернулось понад 408 клієнтів, було зареєстровано 626 звернень. З них до Мелітопольського місцевого центру з НБВПД було направлено 34 пакети документів для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для 11 осіб був забезпечений доступ до електронних сервісів Мін’юсту.

Питання, з якими громадяни частіше звертались до Бюро стосувались соціального забезпечення, цивільного права, сімейного, спадкового, договірного, житлового, трудового, земельного права.

Правопросвітницька діяльність Бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для громад. Так, з цією метою працівниками Бюро проводяться акції «Вуличне інформування» серед жителів Великої Білозерки. Протягом 11 місяців 2018 року працівниками Бюро було проведено 10 таких акцій.

Поряд з цим, проводяться різноманітні правопросвітницькі заходи серед жителів об’єднаної територіальної громади. Протягом вказаного періоду фахівцями Бюро було проведено близько 50 правопросвітницькихзаходів (семінари, інформаційні правоосвітні зустрічі, лекції). Також проводились виїзні мобільні пункти консультування громадян.

Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднують всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захищати Ваші законні права та інтереси.

За отриманням юридичної консультації можна звернутися до відділу «Великобілозерське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за такою адресою: с.В.Білозерка,      вул. Пархоменка, 193. Номер телефону: (06156) 2-04-62.

 

 

« повернутися до списку новин