Великобілозерська районна державна адміністрація

В області не вірусу допущено розповсюдження африканської чуми свиней

Дата: 08.11.2016 09:37
Кількість переглядів: 499

У зв’язку з необхідністю  посилення заходів щодо недопущення занесення і розповсюдження на території Запорізької області африканської чуми свиней  проводиться системний моніторинг свиногосподарств, а також організовано подворовий обхід поголів’я свиней. Також усі господарства області наразі працюють у закритому режимі. Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

Натомість у більшості областей України сталися випадки захворювання тварин. Так, з початку 2016 року в країні зареєстровано 72 випадки АЧС, у тому числі в Полтавській (7 випадків), Одеській (19), Житомирській (1), Кіровоградській (4), Сумській (5), Чернівецькій (1), Миколаївській (13), Чернігівській (2), Черкаській (1), Рівненській (3), Волинській (4), Вінницькій (1), Харківській (8), Київській (1) та Хмельницькій (2) областях. За станом на 02.11.2016 залишився 21 неблагополучний пункт по АЧС.

За словами фахівців, у нашому регіоні не виявлено випадків захворювань свиней завдяки посиленим заходам безпеки та профілактики, епізоотична ситуація в запорізьких господарствах залишається контрольованою.

Зокрема,  серед населення проводиться роз’яснювальна робота про небезпеку африканської чуми свиней та рекомендуються заходи із запобігання занесення вірусу.   Інспекційні пункти ветеринарної медицини посилили ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за імпортом тваринницької продукції та живих тварин. Усі продукти, які потрапляють на ринки, проходять необхідну лабораторну експертизу.

Проте, на випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблено план дій та відпрацьовано алгоритм реагування.

Також представники ветеринарної служби та Національної поліції посилили заходи безпеки,  спільні патрулі перевіряють вантаж, що прибуває до нашого регіону з інших областей.

Нагадаємо, в Запорізькій області випадки АЧС були зафіксовані востаннє у 2012 році в Приморському районі.

Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень