Великобілозерська районна державна адміністрація

Для працевлаштування безробітних упроваджуються новітні технології

Дата: 08.11.2016 09:39
Кількість переглядів: 582

У Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулася прес-конференція «Реформа державної служби зайнятості і плани на розвиток Запорізької обласної служби зайнятості» за участю директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана та директора центру зайнятості Ірини Дуднік.

Ігор Мещан закцентував увагу на важливості та актуальності соціального захисту громадян нашої держави саме сьогодні. Підтримати кожного, хто потребує соціальної допомоги, підвищити соцстандарти, мінімальну зарплатню – це конкретний крок до підвищення добробуту людей.

- Реформування державної служби зайнятості розпочалося буквально з другого дня Революції Гідності. Ми не чекаємо, поки нас будуть реформувати, ми змінюємося самі - на потребу часу, на вимоги суспільства,  громади, людей, роботодавців, соціальних партнерів. Ми переживаємо той час, коли необхідною умовою для роботи постає потреба в постійному розвитку та запровадженні інноваційних технологій, - наголосила директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

За її словами, Державна служба зайнятості запровадила низку інноваційних технологій. Зокрема, для оперативного заповнення вакансій запропоновано безкоштовні послуги - відео-вакансії для роботодавців та відео-резюме для шукачів роботи. Всі ці матеріали будь-хто може переглянути на офіційній сторінці  обласного центру зайнятості, відео-хостингу YouTube та у Facebook.

Також у роботі центрів зайнятості запроваджуються елементи дистанційного навчання безробітних, вживаються заходи щодо організації роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання із розширенням переліку професій.

У жовтні стартував спільний проект служби зайнятості та неприбуткової освітньої платформи Prometheus. Відтепер клієнти та співробітники всіх центрів зайнятості отримають безкоштовну можливість навчатись онлайн у кращих фахівців України та світу. Перелік курсів дуже великий, тож знайти для себе щось цікаве буде нескладно. Курси можна буде проходити прямо в центрах зайнятості або, за бажанням, удома.

Також під час прес-конференції про свою роботу, здобутки та плани розвитку поінформували директори міського та районних центрів зайнятості області. Так, директор Бердянського міського центру зайнятості Олена Романова розповіла про позитивні результати та ефективну співпрацю центру зайнятості з міжнародними та громадськими організаціями в питаннях працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Про досвід роботи з демобілізованими військовими із зони АТО, їх соціалізацію, повернення до мирної праці,  соціальну та психологічну допомогу розповіли директор Пологівського районного центру зайнятості Василь Сліпченко та директор Більмацького центру зайнятості Світлана Боркун.

Протягом січня-жовтня 2016 року послугами служби зайнятості скористалися понад 100 тисяч громадян. Це не тільки послуги з пошуку роботи, а й з професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, профорієнтації, організації громадських робіт тощо. Статус безробітного мали 65,3 тисячі осіб.

За сприяння служби зайнятості у Запорізькій області за січень-жовтень 2016 року працевлаштовано 32,6 тис. осіб, з них 22,2 тис. безробітних.

За словами фахівців, ситуація на ринку праці нелегка, проте кожного робочого дня за сприяння служби зайнятості області роботу знаходять 160 осіб. У порівнянні з початком року ситуація з наявними вакансіями на ринку праці дещо покращилась. Так, за станом на 1 листопада на одну вакансію претендує 12 безробітних, тоді як на 1 жовтня навантаження на одне вільне робоче місце складало 15 безробітних, а на 1 січня 2016 року – 185 безробітних.  

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень