Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності

Переглядів: 278

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» управлінням соціального захисту населення Великобілозерської районної державної адміністрації Запорізької області (далі - Управління) проводиться робота щодо визначення суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеній категорії осіб.

На даний час розглянута пропозиція ДП «Санаторій «Верховина» та, станом на 04.09.2018 року, включено його до переліку суб’єктів, які надають послуги  з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. Цей санаторій відповідає Вимогам до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, затверджених Наказом Міністрерства соціальної політики України від 27.04.2018 року № 597.

27 червня 2018 року між Міністерством соціальної політики та Національною Гвардією України  підписано Меморандум про співпрацю, цим самим зробили перший крок до впровадження світового досвіду з психологічної реабілітації учасників бойових дій, а саме: запровадження спільного пілотного проекту.  

Військовослужбовець, який брав участь в бойових діях, буде проходити "декомпрессію", під час якої він буде забезпечений відпочинком, необхідною медичною та психологічною допомогою, спортивними заходами для зниження рівня адреналіну та нормалізації нервової системи.  

Сиcтeмa рeaдaптaцiї мaє будувaтиcя з урaxувaнням пoтрeб, як caмoгo учacникa бойових дій, тaк i йoгo нaйближчoгo coцiaльнoгo oтoчeння. Спільний проект буде сприяти діагностуванню ознак посттравматичних розладів на ранніх стадіях та ранньому втручанню психологів та соціальних фахівців, що зменшить ризики застосування медикаментозного лікування в майбутньому. 

Санаторій ДП «Санаторій «Верховина» провадить свою діяльність відповідно до Положень про медичний центр, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів. Рівень кваліфікації фахівців відповідає вимогам пункту 5 Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 квітня 2008 року № 199, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03 липня 2008 року за № 577/15268. Стаж практичної роботи психологів з клієнтами не менше ніж 2 роки із проведенням супервізії особами з відповідною кваліфікацією, та досвідом надання послуг психологічної реабілітації, в тому числі, учасникам АТО. Відповідний фаховий рівень працівників закладу, підтверджується документами про освіту державного зразка.

Санаторієм розроблені програми психологічної реабілітації, якими передбачено надання відповідних послуг згідно з індивідуальними потребами, а також методичних та інших матеріалів у сфері надання послуг із психологічної реабілітації. Послуги із психологічної реабілітації передбачають психологічну просвіту, індивідуальне консультування, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапію), групову терапію, психологічну корекцію, профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

Станом на 04.09.2018 у ДП «Санаторій «Верховина» відсутня заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), підтверджується довідкою ДФС.

Послуги з проживання відповідають умовам сертифікації послуг з тимчасового розміщення в курортних закладах оздоровчого характеру.

Для отримувачів  послуг із психологічної реабілітації передбачені 2-х або 3-х місні кімнати для проживання, що відповідають вимогам санітарного законодавства щодо забезпечення достатнього метражу на 1 особу.

Заселення в кімнати проводиться з урахування статі та родинних зв’язків. Кімнати укомплектовані достатнім для комфортного проживання умеблюванням та побутовими приладами (номера забезпечені умивальником, туалетом, душем, столом, шафою для одягу з вішаком, радіоточкою, телевізором, холодильником, стільцями, ліжками, приліжковими тумбами та килимками, дзеркалом, загальним та індивідуальним освітлювальними приладами (відповідно до кількості місць), графином зі склянками, постільною білизною.

Кімнати забезпечені санітарними умовами для підтримання особистої гігієни (санвузол знаходиться в кімнаті, де є туалет, рукомийник, душ, настінне дзеркало) з цілодобовим холодним та гарячим водопостачанням від власної котельні. Є покриття всіх операторів мобільного зв’язку.

Під час роботи санаторію у період опалювального сезону житлові кімнати забезпечуються теплопостачанням  (опаленням), яке дозволяє забезпечити тепловий температурний режим згідно норм Держсанепідемслужби.  

Категорії отримувачів послуг забезпечуються щоденним харчуванням з дотриманням добових норм відповідно до чинного законодавства. Продукти харчування відповідають вимогам державних стандартів щодо якості та безпеки, мають сертифікати якості.

Місцезнаходження закладу та місце надання послуг: с. Сойми, Міжгірський район, Закарпатська область, 90033.

Для отримання послуг з психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання із заявою, до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції.

Більш детальну інформацію можна отримати за адресою:  вул. 8 Березня, буд. 5, с. Велика Білозерка, Запорізька область, за тел. 2-03-48.

 

 

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації

« повернутися до списку новин