Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Тільки співпраця керівництва регіону та народних депутатів допоможе розвивати Запорізький край»

Дата: 05.07.2016 09:40
Кількість переглядів: 473

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з народними депутатами України від Запорізької області. На заході були присутні: Вадим Кривохатько, Микола Фролов, В'ячеслав Богуслаєв, Петро Ванат, Олександр Романовський, Олександр Пономарьов, Сергій Валентиров, Ігор Артюшенко, голова обласної ради Григорій Самардак, Запорізький міський голова Володимир Буряк, а також керівники структурних підрозділів ОДА.

Відкриваючи зустріч, очільник регіону подякував депутатам за співпрацю, а також звернув їхню увагу на питання, що лишились по за їхньою увагою.

- Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої зустрічі, що відбулась 4 місяці тому, а також проводимо аналіз соціально-економічних питань поставлених перед народними обранцями. Вважаю, що тільки реальна співпраця керівництва регіону та народних депутатів допоможе розвивати Запорізький край. Нині в нашій роботі назріло чимало проблем, які потребують оперативного вирішення та нашої прискіпливої уваги, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону звернув увагу народних депутатів, що на першому місці були і лишаються мостові переходи через річку Дніпро. І підкреслив, що до 22 липня 2016 року очікується остаточний звіт Тимчасової слідчої комісії з питань проведення технічної експертизи будівельних робіт та перевірки ефективності використання бюджетних коштів при будівництві мостових переходів через річку Дніпро в місті Запоріжжя. За словами Костянтина Бриля питання зрушило з мертвої точки, адже на фінансування довгобуду вже погоджено виділення коштів з бюджету області в розмірі 20 мільйонів, та 40 – з міського бюджету. Тож наступним має стати виділення 200 мільйонів гривень з держбюджету.

- Звертаю увагу всіх мешканців регіону, що ці рішення не говорять, що мости з’являться вже в наступному році. Адже тільки на першу чергу будівництва потрібні 1,4 мільярда гривень. І в подальшому виділення коштів буде залежати від того, наскільки якісно та прозоро ми відпрацюємо кошти, що надійдуть в поточному році, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 Також керівник регіону звернув увагу присутніх, що минулої зустрічі за пропозиціями народних депутатів було піднято питання виділення субвенцій з держбюджету. На сьогодні Запорізька область отримала зі спецфонду 98 мільйонів 470 тисяч гривень. Найбільший проект із затверджених в регіоні - 21,261 мільйонів гривень - це реконструкція будівлі обласної філармонії. Ще 5,872 мільйонів гривень Ігор Артюшенко пролобіював на першу чергу реконструкції обласного протитуберкульозного диспансеру. Значна сума в 12,014 мільйонів гривень була затверджена і на округ Миколи Фролова на реконструкцію обласного художнього музею. Решта проектів, затверджених для фінансування - це відновлення і будівництво водогонів в області.

- Дуже важливі питання, що потребують нашої підтримки – це будівництво водогонів, на які потрібно близько 60 мільйонів гривень. Ще 66 мільйонів потребує завершення газифікації. Оскільки в поточному році фінансування з держбюджету на проведення блакитного палива в регіоні не передбачене, керівництво області шукає інших шляхів вирішення проблеми. Так, за результатами першого півріччя очікується певне перевиконання бюджету області. За рахунок чого ми плануємо опрацювати питання газифікації в Приморському, Приазовському, Якимівському та Гуляйпільському районах, - зазначив наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На майбутнє Костянтин Бриль звернув увагу народних депутатів України на необхідність законотворчої підтримки в напрямках: відновлення дорожнього покриття на найбільш проблемних ділянках автомобільних доріг загального користування державного та місцевого  значення; неможливість теплопостачальних підприємств розраховуватися за спожиту електроенергію коштами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню; необхідності завершення будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави, а також будівництво з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом. Не меншої уваги потребують і законодавчі неузгодження у процесі створення об'єднаних територіальних громад. Зокрема це стосується медичної сфери: утримання ФАПів, сільських амбулаторій та співпраці з центральними районними лікарнями. А також земельного законодавства, через яке громади повністю усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів та позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо надання їх у власність та користування.

Під час обговорення цих питань, між керівництвом області та народними обранцями виникла жвава дискусія. Народні депутати вносили свої корективи та пропозиції, щодо розвитку регіону. Зокрема, В'ячеслав Богуслаєв акцентував на тому, що  економіка Запорізького краю потребує не лише залучення іноземних інвестицій, а і активної підтримки та лобіювання місцевих товаровиробників. Адже, за словами парламентаря саме в цьому - запорука ефективного розвитку регіону.

Ігор Артюшенко вкотре підняв питання про недопущення сепаратистських настроїв у регіоні. В тому числі і стосовно надання спецстатусів: економічних, екологічних чи будь яких інших. Крім того народний депутат підкреслив необхідність залучення інвестицій до Запорізької області, яка має реальний потенціал, а також використання ефективних програм реалізації бюджету.

В свою чергу Олександр Пономарьов запропонував запровадити окрему систему моніторингу порядності представників бізнесу, які приймають участь у реалізації програм бюджету області. Зокрема коштів, що виділяються на будівництво чи реконструкцію  соціально важливих об'єктів.

Під час дискусії були намічені нові шляхи співпраці між владою регіону та народними обранцями. Адже тільки спільна робота законодавчої та виконавчої влади є запорукою розвитку і благополуччя Запорізької області.

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень