Великобілозерська районна державна адміністрація

При не сплаті вартості спожитих послуг надана житлова субсидія відміняється

Дата: 05.07.2016 09:41
Кількість переглядів: 472

 

Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації надали роз’яснення про зміни у порядку надання населенню житлових субсидій.

Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується розмір плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги. У зв’язку з цим з травня 2016 року здійснюються перерахунки діючих субсидій, які нараховувалися з урахуванням пільг.

У той же час доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з управління будинку. Оскільки вартість послуги з управління будинком визначається за домовленістю сторін, призначення субсидій на оплату витрат на управління будинком буде можливим після затвердження Мінрегіоном нормативно-правових документів щодо їх граничного розміру.

Також доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла за умови  нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги. Це викликано тим, що у випадках, коли за відсутності засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб відрізняється від кількості осіб, які орендують житло, ускладнюється розрахунок житлової субсидії через невідповідність вартості послуг. Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення.

Наразі виключено норму щодо призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням. Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, - на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Також збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та  платниками єдиного податку, до двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку першої групи; трьох розмірів - для платників єдиного податку другої групи; чотирьох розмірів - для платників єдиного податку третьої групи. Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, - одного прожиткового мінімуму.

У Департаменті наголошують, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитих послуг з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Також передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису).

Наразі в області субсидії отримують 213 тис. 469 сімей.

При необхідності додаткові роз’яснення щодо змін у порядках надання субсидій   громадяни можуть отримати в районних та міських управліннях  соціального захисту населення за місцем проживання.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень