Великобілозерська районна державна адміністрація

Угода між владою, профспілками та роботодавцями підтримує соціально-економічний потенціал регіону

Дата: 05.07.2016 09:42
Кількість переглядів: 487

Під час засідання тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, розглядався стан виконання положень Територіальної угоди між Запорізькою обласною державною адміністрацією та Запорізькою обласною радою, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та Запорізькою обласною радою профспілок за 2015 рік. Це вже десята угода, укладена  між владою, профспілками та роботодавцями в області. У заході також взяли участь заступник голови обласної ради Владислав Марченко, голова Запорізької обласної федерації роботодавців та підприємців «Потенціал» Петро Ванат, керівник обласної ради профспілок Віктор Сластьон,  директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігорь Мещан.

- Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи профспілок, роботодавців та влади. Також мені приємно відзначити кращих роботодавців та почути про досягнення в області. Але не можемо оминути й проблеми,  - зазначив керівник регіону.

За словами Петра Ваната, минулого року зроблено немало для розвитку промисловості в регіоні та наповнення бюджету. Також сили були спрямовані на зміцнення обороноздатності області та підтримки військових. Проте деякі питання залишаються проблемними.

Як підкреслив у своєму виступі Ігор Мещан, аналіз проведеної роботи свідчить, що із загальної кількості зобов’язань сторін угоди повністю виконується 177, частково – вісім, не виконується  одне зобов’язання. В цілому впродовж звітного періоду 99% зобов’язань угоди виконано або знаходиться у стадії виконання. Невиконання та часткове виконання окремих положень викликане об'єктивними причинами, в першу чергу - складною економічною ситуацією в області та в країні, пов’язаною зі збройним конфліктом на сході України.

Так, за січень-листопад 2015 року індекс промислового виробництва в області склав 95% до відповідного періоду 2014 року. Внаслідок цього в області спостерігалися одні з найвищих в Україні обсяги застосування роботодавцями різних режимів вимушеної неповної зайнятості, які за 9 місяців 2015 року склали 13,1% від загальної чисельності працюючих (у середньому по Україні цей показник склав 9,3 %). Таким чином, на підприємствах області утримувалася зайва робоча сила, що дозволило уповільнити процес скорочення середньооблікової чисельності штатних працівників. За 2015 рік виявлено та залучено до оподаткування 12,3 тис. осіб неоформлених найманих працівників, з них 11 тисяч працевлаштовано на постійну роботу. Встановлена їм заробітна плата склала 13,1 млн. грн.

Завдяки роботі обласної та територіальних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та вжитим заходам зменшено загальну суму заборгованості із зарплати у грудні 2015 року на 8,8 млн. грн. або на 13,2%.  Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 20 підприємствах державного сектору економіки, де борги на 01.01.2016 становили 38,6 млн. грн., що становить 66,1% від загальної суми. Для розв’язання  проблем цих підприємств структурні підрозділи облдержадміністрації активізували роботу з центральними органами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких знаходяться підприємства-боржники.

- У нас близько 30-40% агросектору та ринку праці знаходиться в тіні. Обласна держадміністрація буде жорстко стояти на своїй позиції та наводити порядок усіма законними шляхами. Також вирішення численних проблем регіону залежить від розробки узгоджених дій. Наразі потрібні спільні скоординовані зусилля соціальних партнерів на всіх рівнях. Найголовніше наше завдання - забезпечити стабілізацію та зростання реального сектору економіки, що стане основою підвищення рівня та якості життя в регіоні, - підбив підсумки голова облдержадміністрації.

Також учасники заходи узгодили дії щодо створення нової угоди, розрахованої на 2017

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень