Великобілозерська районна державна адміністрація

Пілотний проект Марини Порошенко в Запорізькій області отримав понад 5 мільйонів гривень додаткового фінансування

Дата: 08.11.2016 09:42
Кількість переглядів: 473

Дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко та голова міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху Люй Цзяньчжун (Китай) підписали грантовий договір на суму 200 тисяч доларів США (еквівалентно 5,2 млн. грн.) на розвиток інклюзивного освітнього середовища в Україні. У заході взяв участь голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як зазначила Марина Порошенко, ця угода є яскравим прикладом того, що в глобальномусвіті немає локальних проблем. Обговорюючи ситуацію з інклюзивною освітою в Україні, пані Порошенко зауважила, що в Україні це питання є дуже актуальним.

- Кількість дитячого населення в Україні сягає понад 7 мільйонів осіб. Серед них 700 тисяч дітей - із порушеннями психофізичного розвитку. При цьому ми маємо дуже невтішну статистику, згідно з якою лише 10% із них навчаються в інклюзивних школах. Решта ж знаходиться за межами соціалізації та повноцінного суспільного життя, - зазначила Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко.

У свою чергу голова міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху пан Люй Цзяньчжун розповів, що перед підписанням договору зустрічався з українськими дітьми з інвалідністю, які проходять комплексну реабілітацію за допомогою арт-терапії та соціально-побутову адаптацію в Київському міському палаці дітей та юнацтва.

- Ці діти мене приємно вразили і надихнули на прийняття важливого рішення. Тож сьогоднішній договір – це не одноразова акція, а початок великої українсько-китайської співпраці в рамках благодійного проекту «Сяйво Шовкового Шляху», - підкреслив пан Люй Цзяньчжун.

Насамперед грантові кошти будуть спрямовані на розвиток науково-педагогічного експерименту, який реалізується в Запорізькій області у 2016-2019 роках за сприяння Марини Порошенко та Міністерства освіти і науки України. Наразі із 600 шкіл регіону в 51 упроваджено інклюзивне навчання. Тож головним завданням проекту є максимальне включення дітей з інвалідністю в активні суспільні відносини шляхом створення інклюзивного освітнього середовища.

Крім цього, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів особисту зустріч з паном Люй Цзяньчжун та  подякував за ініціативу налагодження співпраці між Китаєм та Україною.

- Під час спілкування я представив китайським партнерам потенціал Запорізької області. Китайську сторону дуже зацікавила співпраця з нашим регіоном у сферах машинобудування, модернізації інфраструктури, сільського господарства та альтернативної енергетики. За результатами цієї зустрічі заплановано візити запорізької делегації в провінцію Шеньсі та візит-відповідь китайської сторони до Запоріжжя, - повідомив голова  облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також висловив вдячність усім, хто доклав чималих зусиль для реалізації важливих для нашої області проектів. Серед таких активістів у запорізькій делегації - депутат обласної ради Юлія Ковалевська.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень