Великобілозерська районна державна адміністрація

Польські партнери допоможуть упроваджувати в області енергоефективні проекти

Дата: 08.11.2016 09:43
Кількість переглядів: 506

У рамках зустрічі з представниками Польсько-Української господарчої палати  в облдержадміністрації відбувся навчальний семінар «Термомодернізація. Енергоефективність у житлових будинках – регуляція, фінансування, технології». Польські та запорізькі фахівці обговорили проблемні питання та обмінялися досвідом та напрацюваннями у цій сфері.

За словами заступника директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Романа Пісарева, в умовах зростання тарифів тема енергозбереження стає більш  ніж актуальною.  Запорізька область залишається лідером в енергетичній сфері. Зокрема, кожен четвертий кіловат електроенергії в Україні вироблено саме на Запорізькій атомній станції, яка є найбільшою в Європі. Фактором промислового розвитку не тільки регіону, а й усієї України є Ботієвська вітряна електростанція та сонячна електростанція в Токмаку.

- Протягом найближчих п’яти років ситуація в області буде покращуватися, ми плануємо відкрити вітряні електростанції не лише в Приазовському районі, а також у Бердянську, Мелітополі, Токмаку. Завдяки комплексу енергозберігаючих заходів вдалося знизити в минулому році на 13%  витрати на енергоносії. Запорізькі підприємства активно та ефективно впроваджують заходи з енергозбереження, також не відстають від промислових підприємств і жителі області. Цього року основні напрямки роботи обласної влади спрямовані на зниження споживання енергоносіїв, також розроблено комплекс заходів на наступний рік. Зокрема, у регіоні проводиться енегргоаудит, надаються «теплі» кредити. Наразі видано 4 тис. 453 «теплих» кредитів  на загальну суму 64 млн. грн., - повідомив посадовець.

Запорізька та польська сторони домовилися обмінюватися позитивним досвідом та співпрацювати.

- Держава не може бути конкурентоспроможною, якщо не буде займатися енергоефективністю. У роботі ОСББ ми маємо гарний досвід, який постійно поліпшуємо. Успіх у проведенні термомодернізації – це питання перспектив. Ми будемо допомагати Запорізькій області використовувати та застосовувати позитивний досвід та вийти на рівень західних колег. Досвід Польщі щодо впровадження термомодернізаційних та  енергоефективних проектів допоможе й інших країнам, - запевнив Віце-президент Польсько-Української господарчої палати Олег Дубіш.

Учасники заходу виступили з тематичними доповідями  та обговорили питання щодо шляхів сучасного впровадження термомодернізаційних та  енергозбережувальних проектів.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень