Великобілозерська районна державна адміністрація

Голова облдержадміністрації з робочою поїздкою відвідав Великобілозерський район

Дата: 09.09.2016 09:43
Кількість переглядів: 528

Насамперед, Костянтин Бриль провів особистий прийом громадян. Традиційно місцеві жителі звертались із проханнями виділення матеріальної допомоги на лікування, ремонту закладів освіти, питаннями отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства учасникам антитерористичної операції та оренди землі для ведення сільського господарства.

- Більшість питань, що були порушені під час особистого прийому громадян, люди можуть вирішити самостійно, об’єднавшись у громаду і приймаючи рішення на місцях. Громади мають шанс покращити своє життя: відремонтувати школи, лікарні, створити транспортне сполучення та розпоряджатись своєю землею. Проте, для цього потрібно прийняти узгоджене рішення та об’єднатись, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Під час відвідування Великобілозерського району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів робочу зустріч з адміністративно-господарським активом Великобілозерського району. Головна мета спілкування з головами сільських та селищних рад – обговорення реформи децентралізації влади, проголошеної Президентом України Петром Порошенком. У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, голова райдержадміністрації Юрій Шворак, представники районної ради, сільські голови, депутати різних рівнів, актив району та громадськість.

Під час заходу обговорювалися актуальні для жителів району питання щодо перспективи і переваг створення та фінансового забезпечення об’єднаної територіальної громади. Представники облдержадміністрації відповіли на запитання учасників заходу.

Реформа децентралізації є одним з пріоритетних напрямків діяльності уряду України в 2016 році. Влада регіону максимально сприяє добровільному об'єднанню територіальних громад.- наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, кошти з державного бюджету, які передбачені на реалізацію інфраструктурних проектів, дозволять покращити соціально-економічний стан громади. Однак процес добровільного об'єднання у Великобілозерському районі проходить повільно, адже не всі сільські ради пристали на пропозицію об'єднатися.

Обласна державна адміністрація спільно з райдержадміністрацією надає і надаватиме правову, організаційну та методичну допомогу в процесі добровільного об'єднання громад. В рамках реалізації Програми підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області на 2016 рік шістьом об’єднаним громадам, утвореним у 2015 році, з обласного бюджету виділені кошти у розмірі 5 мільйонів гривень. Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад розглянуто та надано висновки щодо фінансування 78 проектних заявок на загальну суму 46 мільйонів 553 тисячі гривень.

- Минулого року на території області було створено шість об’єднаних громад. В поточному планується оформлення ще десяти. І я сподіваюсь, що Велика Білозерка стане в один ряд новостворених спроможних громад. Адже ваша перспективна громада знаходиться у дуже вигідному стані і буде створена за принципом «один район – одна громада». Тобто, доклавши мінімум зусиль ви отримаєте чималі переваги у сферах медицини, освіти та прямого бюджетного фінансування, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень