Великобілозерська районна державна адміністрація

В області впроваджується єдина медична інформаційна система

Дата: 02.03.2017 09:49
Кількість переглядів: 494

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося чергове засідання групи управління субпроектом спільного із Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров’я України «Вдосконалення медичної допомоги хворими з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області».

Учасники засідання  розглянули поточну ситуацію з проведенням закупівель у рамках субпроекту, питання організації процесів супроводження закупівель, по яких відбулися публічні розкриття тендерних пропозицій:  медичні меблі для центрів ПМСД (національні торги) та закупівля обладнання згідно з табелем оснащення центру ПМСД (міжнародні торги). Також було поінформовано про створення і роботу спеціальних експертних груп Департаменту охорони здоров'я для оцінки наданих пропозицій.

Крім цього, було розглянуто  проект технічного завдання програмного забезпечення «Робоче місце сімейного лікаря». У поєднанні з наступною закупівлею  комп'ютерного обладнання мова йде про створення єдиної медичної інформаційної системи (МІС) у первинній ланці охорони здоров'я області.

У результаті створення єдиного інформаційного простору та впровадження МІС пацієнти мають отримати більш якісне та швидке лікування з урахуванням власних особливостей, факторів ризику, ранньої діагностики та профілактичної діяльності по запобіганню хворобам; медичний персонал матиме можливість автоматизувати рутинні процеси роботи з медичними картками, робочою документацією, отримати інформаційне забезпечення довідниками та знизити рівень адміністративного навантаження; медичні заклади отримають достовірну інформацію про стан здоров’я пацієнтів та населення в цілому, що дозволить оптимізувати робочі процеси, ефективно планувати свою діяльність, прогнозувати тенденції змін у структурі захворювань.

Для опрацювання підготовленої консультантами регіонального субпроекту первинної  версії технічного завдання наказом по Департаменту було створено спеціальну експертну група з ІТ. Після внесення змін і доповнень експертів технічне завдання було винесено на засідання групи управління субпроектом. Англійська версія розглянутого на засіданні технічного завдання буде направлена на експертну оцінку фахівцям Світового банку.

Довідково: Субпроект  «Удосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області на 2015-2017 роки» спрямований на розвиток і зміцнення первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) області. У рамках реалізації проекту планується доукомплектування закладів ПМСД медичним обладнанням і меблями, забезпечення медичних працівників і пацієнтів друкованою продукцією для профілактичної роботи,  комп'ютеризація робочих місць лікарів (трьох пілотних центрів ПМСД), створення електронного реєстру пацієнтів, упровадження ведення електронних медичних записів та вдосконалення системи збору статистичних даних.


 

 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень