Великобілозерська районна державна адміністрація

Цікаві об’єкти Запорізької області стануть державними пам’ятками

Дата: 08.11.2016 09:49
Кількість переглядів: 516

Під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, на якому розглянуто низку цікавих об’єктів у Запорізькій області, які гідні стати пам’ятками України.

Члени консультативної ради рекомендували занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки архітектури та містобудування будинки  №№ 175, 177, 187, 189, 216, 218 та 230 на проспекті Соборному в Запоріжжі. Ці будинки відомі всім запоріжцям як частина Соцміста - архітектурного комплексу, що з’явився на берегах Дніпра в 30-х роках минулого сторіччя.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України рекомендовано внести також пам’ятки історії місцевого значення «Школа на біржовій площі (архітектор М. Кондратьєв)» – зараз це перший корпус ЗНУ за адресою вул. Жуковського, 66, та «Театр-клуб «Металіст» – тепер  це ПК ЗАЗ.

До переліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області рекомендовано внести «Могилу А. Корвацького – земського лікаря, засновника промислового садівництва Мелітопольського краю». Андрій Корвацький був земським лікарем Мелітопольського повіту,  яскравим представником передової вітчизняної інтелігенції другої половини 19 сторіччя. Він упровадив зрошувальне садівництво, відкрив свердловину мелітопольської мінеральної води, збудував лікарню та бібліотеку, які діють і донині.

Документи щодо цих об’єктів буде направлено до Міністерства культури України.

Також під час засідання консультативної ради її члени ознайомилися з іншими цікавими об’єктами. Це, наприклад, Ільїнський храм (хрестово-купольна культова споруда зведена 1905 року) в селі Тернівка Вільнянського району. Розписи всередині будівлі унікальні, стиль виконання подібний тому, що  у Володимирівському соборі Києва зробили художники школи києво-печерського живопису. Як з’ясувалось, авторство розписів у Тернівці належить одному з них - Володимиру Соніну, який працював тут у 1913-1915 роках.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень