Великобілозерська районна державна адміністрація

Поповнилися лави жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня»

Дата: 08.06.2017 09:55
Кількість переглядів: 470

В облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія вручення нагород жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Орден «Мати-героїня», квіти  та подарунки жінкам вручили перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян  та голова  обласної ради Григорій Самардак.

Почесне звання «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Указом Президента України від 13.05.2017 № 129 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» за материнську самовідданість, народження та зразкове виховання дітей, забезпечення умов для їх всебічного, гармонійного розвитку звання України «Мати-героїня» присвоєно 13 багатодітним жінкам із Запорізької області.

- За 12 років – з 2005 по 2017 роки – це почесне звання отримали 1508 запорізьких матерів. Низький уклін кожній матері. Від щирого серця бажаю кожній родині щастя, здоров’я, Божого благословення та мирного неба, - звернувся до присутніх Дмитро Давтян.

Усім жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», відповідно до Закону України «Про державні нагороди України» виплачується винагорода у  десятикратному розмірі прожиткового мінімуму року, в якому жінці було присвоєно почесне звання. Зокрема, у 2017 році ця сума становить 16000 грн.

Крім цього, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, встановлюється пенсія за особливі заслуги у вигляді надбавки розміром від 35-40 % до розміру пенсії, на яку особа має право.  

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень