Великобілозерська районна державна адміністрація

Влада поділяє позицію медиків щодо реформи служби «швидкої допомоги»

Дата: 21.02.2017 10:00
Кількість переглядів: 408

Лікарі та фельдшери із Запорізької області  влаштували мітинги протесту проти реорганізації служби «швидкої» допомоги. Перший пікет відбувся під стінами облдержадміністрації, другий – біля Запорізької міської ради. Мітингувальники не хочуть погоджуватися на те, аби лікарів і фельдшерів замінили парамедиками та паратехніками. Крім того, учасники акції кажуть, що внаслідок реформи функції «швидкої» будуть зведені до перевезення пацієнта до лікарні.

- Прийшли за підтримкою до громади та влади, протестувати проти реформи, яка впроваджується в Україні.  Це заміна лікарів та фельдшерів, які надають фахову допомогу пацієнтам, на парамедиків. Тут зібралися представники не тільки міста Запоріжжя, а й області. Не на часі така реформа, Україна і так змучена війною, медична галузь зруйнована. Парамедик може тільки довести хворого до лікарні, він може тільки підтримувати життя, не може ставити діагноз та надавати медичну допомогу, - пояснила позицію  член ради голів «Вільної профспілки медичних працівників України» Вікторія Удовіченко.

За словами голови незалежної профспілки співробітників "швидкої допомоги" Запоріжжя Анатолія Сидоренка, без роботи можуть залишитися близько 40% працівників.

З медиками зустрівся Костянтин Бриль та запевнив, що обласна  державна адміністрація повністю поділяє їх обурення  та працює над тим, аби проект «Вчасна допомога» не було реалізовано.

- Ми розмовляли і будемо розмовляти з Міністерством охорони здоров’я з приводу скасування цієї реформи. Я особисто надіслав очільникам усіх областей лист із проханням не підтримувати цю ідею. Наразі таку систему неможливо реалізувати в нашій країні, адже стан та кількість медичних установ залишає бажати кращого, - зазначив очільник області Костянтин Бриль.

На сучасному етапі Україна не готова слідувати закордонним стандартам надання екстреної медичної допомоги.  Протестувальники донесли ідею до влади, тепер справа - за Урядом.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень