Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла відновлено

Дата: 15.12.2016 10:00
Кількість переглядів: 418

6 жовтня 2016 року відновлено дію найбільш популярного серед населення напрямку Урядової програми з енергоефективності – придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Державні банки – Ощадбанк та Укргазбанк – знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми.

Нагадаємо, що 27 липня 2016 року Урядом було прийнято рішення про спрямування додаткових 100 млн грн. на допомогу українцям під час утеплення індивідуального житла. Також цим рішенням було збільшено розмір допомоги для фізичних осіб.

Ті українці, які візьмуть участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів. Така компенсація надаватиметься і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Водночас, умови участі ОСББ та ЖБК в Урядовій програмі з енергоефективності залишаються без змін. Їм належить 40%-ве відшкодування витрат на утеплення багатоповерхівки. Якщо до складу ОСББ входять субсидіанти, то сума відшкодування більша – у межах від 40% до 70%.

В Запорізькій області також діє Програма з підвищення рівня енергоефективності Запорізької області на 2016-2020 роки, затверджена рішенням  сесії Запорізької обласної ради від 31.05.2016 № 6 одним із заходів якої є відшкодування частини суми кредитів населенню, ОСББ/ЖБК на впровадження енергоефективних заходів. Програмою на 2017 на виконання зазначеного заходу передбачено 1000 тис. грн, а саме:

  • 400 тис. грн. для ОСББ/ЖБК на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів;
  • 300,00 тис. грн. для населення на придбання котлів з використання будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії (крім електричного тепло акумуляційного обігріву та гарячого водопостачання) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
  • 300,00 тис. грн. для  населення на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

З метою фінансування заходу з обласного бюджету видано розпорядження голови облдержадміністрації від 19.09.2016 № 564 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету передбачених на стимулювання населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів на здійснення заходів з енергозбереження».


 

Довідково:

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.

З питань участі в обласній програмі з енергозбереження звертайтеся до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації за тел.: (061) 787-52-19


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень