Великобілозерська районна державна адміністрація

Аграрії можуть скористатися вексельним кредитуванням

Дата: 26.04.2016 09:03
Кількість переглядів: 616

Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам області необхідно 4667,2 млн. грн. При  цьому сума наявних власних коштів становить 4136,4 млн. грн., а потреба в кредитах -   530,8 млн. грн. (11 %). Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Наразі аграрії вже фактично витратили 3033,7 млн. грн., у тому числі  2892,0 млн. грн. власних коштів, а залучених кредитів - 141,7 млн. грн. Процентні ставки за користування кредитами становлять у середньому  23 %.

З метою здешевлення кредитів Департамент звернувся до банківських організацій з проханням  надати пропозиції щодо можливого кредитування сільгосптоваровиробників на період проведення комплексу весняно-польових робіт.

На заклик відгукнулися чотири банки:  ПАТ «Кредит-Дніпро», ПАТ «Укрексімбанк», АТ «Мета-банк» і ПАТ «Моторбанк».

Банки пропонують фінансування операційного циклу аграріїв - витрати на посівну, збір урожаю. Кредитна лінія дозволяє використовувати кредитні ресурси в міру необхідності та погашати заборгованість при наявності вільних коштів.

Також банки готові надавати своїм клієнтам вексельну поруку на придбання засобів захисту рослин та насіння.

Як пояснили в Департаменті, суть вексельної схеми полягає в тому, що  аграрії без оплати отримують необхідний обсяг хімії або насіння для весняно-польових робіт. Оплату ж цих матеріалів гарантує банк на мінімальний термін 180 днів.

Таким чином сільгосптоваровиробники  можуть придбати товар з  відстроченням платежу, не залучаючи банківські кредити або інші джерела фінансування. При вексельному кредитуванні процентні ставки   становлять 4,5-5 % річних, що значно дешевше банківських кредитів.

Наразі ці пропозиції направлені Департаментом у райони для опрацювання безпосередньо з сільгосптоваровиробниками.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень