Великобілозерська районна державна адміністрація

На підприємствах області скоротилися борги з виплати заробітної плати

Дата: 31.01.2017 10:05
Кількість переглядів: 450

Загальна сума заборгованості і з заробітної плати по області в грудні 2016 року зменшилася на 7,3 млн. грн. або на 9,7 %, і за станом на 01.01.2017 складає 68,2 млн. грн. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації (стажування) Володимир Тоцький під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На підприємствах-боржниках із заробітної плати, керівники яких звітували комісії, виплачено в 2016 році заборгова ність у сумі 115,7 млн. грн., у т.ч. за рахунок погашення дебіторської заборгованості – 19,9 млн. грн., повернення з бюджету – 1,7 млн. грн., інших джерел – 94,1 млн. грн.

Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 48 підприємствах державного сектору економіки, де на 01.01.2017 накопичилося 52,9 млн. грн. боргів або 77,6 % від загальної суми по області.

Борги економічно активних підприємств за грудень 2016 року зменшилися на 6,1 млн. грн. або на 10,1 % і на 01.01.2017 становили 54,7 млн. грн.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються суб'єкти господарювання державного сектору економіки, у тому числі 22 структурних підрозділ и ВАТ «Запоріжжяобленерго» - 32,7 млн. грн., ДП «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» – 3,5 млн. грн., 11 структурних підрозділів ДП «Запорізький облавтодор» – 3,6 млн. грн.

На підприємства приватної форми власності припадало 15,3 млн. грн. або 22,3 %, комунальної власності – 34,2 тис. грн. або 0,1 % від загальної суми боргів.

Борги перед працівниками підприємств комунальної форми власності у грудні скорочено на 637,7 тис. грн. або на 94,9 %. За станом на 01.01.2017 залишились борги лише на економічно активному підприємстві – Розівському експлуатаційному цеху з водопостачання КП «Облводоканал» (5,1 тис. грн.) та Кам'янсько-Дніпровському міському КП «Лазнево-пральний комбінат», що перебуває в процедурі банкрутства (29,1 тис. грн.).

При цьому, 19,6% усієї заборгованості в області належить підприємствам, що перебувають у різних процедурах банкрутства. Серед цієї статистичної групи суб'єктів господарювання 76,8% боргів також припадає на шість підприємств державного сектору економіки. На багатьох із н их мають місце ознаки штучного затягування процедур банкрутства. Наприклад, ДП «Аеропорт «Бердянськ», ЗДП «Кремнійполімер», ВАТ «Вуглецевий композит», ДП «Хлібна база № 74» перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом у же понад сім років.

У територіальному розрізі н айбільші суми боргів із заробітної плати накопичені на підприємствах м. Запоріжжя (43,4 млн. грн. або 63,6 % від загальної заборгованості по області), м. Мелітополь (6,8 млн. грн. або 10 %), м. Бердянська (2,7 млн. грн. або 4 %), м. Токмак (1,4 млн. грн. або 2,1 %), Василівського району (1,4 млн. грн. або 2,1 %), Кам`янсько-Дніпровського (1,3 млн. грн. або 1,9 %), Токмацького району (1,2 млн. грн. або 1,8 %) та Приморського району (1,1 млн. грн. або 1,6 %).

При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери за станом на 01.01.2017 відсутня.

- Забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї залишається пріоритетом діяльності комісії й у 2017 році та знаходиться на особистому контролі голови облдержадміністрації. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення необхідно забезпечити системний характер роботи щодо забезпечення додержання суб'єктами господарської діяльності законодавства про оплату праці в частині дотримання мінімальних гарантій, погашення існуючої та попередження виникнення нової заборгованості і з заробітної плати. Також необхідно організувати складання графіків погашення заборгованості по кожному підприємству-боржнику, в тому числі , де заборгованість з'явилася вперше, та забезпечити контроль за їх виконанням. Керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації треба продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства -боржники державного сектору економіки, щодо забезпечення стабілізації їх господарської діяльності та погашення заборгованості перед працівниками, - окреслив завдання Володимир Тоцький.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень