Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі школи успішно впроваджують проекти енергоефективності

Дата: 27.04.2016 11:03
Кількість переглядів: 553

Асоціація «Енергоефективні міста України» реалізує в Запорізькій області проект «Школа енергії», який впроваджує компанія «Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ». Проект започатковано в січні цього року і триватиме до жовтня. Перші підсумки його роботи  підбито під час прес-конференції голови облдержадміністрації Костянтина Бриля за участю  представників німецької компанії та Асоціації «Енергоефективні міста України».

- Наша держава в умовах війни та економічного спаду потребує допомоги. Німеччина відгукується на наші проблеми та бере участь у проектах. Це співробітництво для нас дуже важливе. У подальшому ми докладемо багато зусиль, щоб ці проекти розвивалися. Економічне партнерство та співробітництво   відіграє важливу роль для розвитку енергоефективності, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Директор проекту "Створення енергетичних агентств в Україні" Роберт Кюнне відзначив, що Запорізька область має високий потенціал.

- Вражає, що тема збереження енергії настільки для всіх важлива. Особливо важливо, що до проекту залучені молодь, студенти, діти. Перші результати роботи ми вже побачили і це доводить нашу з вами плідну працю. Зі свого боку ми будемо підтримувати цей проект і надалі, будемо працювати над більш високим результатом. Приємно, що в Запорізькому краї молодь думає та працює над майбутнім, - зазначив Роберт Кюнне.

Метою проекту є прищеплення школярам нових «енергетичних» звичок через підвищення їхньої обізнаності з питань раціонального використання енергії та напрацювання практичних навичок з проведення простого енергоаудиту окремих приміщень і будівлі загалом, поширення набутого досвіду в місцевій громаді, інших навчальних і освітньо-виховних закладах.

Загалом у проекті беруть участь 25 українських шкіл. Для вчителів з цих шкіл німецькі та українські фахівці провели спеціальний тренінг. Кожна школа отримала комплект освітніх матеріалів і набір технічних інструментів «Набір юного енергоаудитора». Вчителі проводять у своїх школах уроки з «енергетичного лікнепу» для учнів, а учні разом з учителями та технічними експертами розпочали виконання енергоаудиту будівлі своєї школи. Переможцями конкурсу в рамках цього проекту стали Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів та Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело".

Директор  школи-інтернату «Джерело»  Олександр Нішенко розповів, що учні закладу самотужки роблять енергоаудит. І на сьогодні можна впевнено сказати, що ці заходи  приводять до значної теплоекономії, а  головне – у дітей виробляються навички раціонального використання ресурсів. 

Підбиваючи підсумки, Костянтин Бриль підкреслив, що перші результати свідчать про успішність упровадження проекту, що в кінцевому рахунку веде до нашої енергетичної незалежності, проте на першому етапі нам потрібна допомога та розуміння партнерів.

Довідково: Асоціація «Енергоефективні міста України» розпочала реалізацію проекту «Школа енергії» від імені проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що  впроваджує компанія «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Партнерами проекту є Одеське муніципальне енергетичне агентство (OMEA), ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт», німецький Незалежний інститут з екологічних питань у Берліні (UfU).

 

            Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень