Великобілозерська районна державна адміністрація

Перший обласний форум об’єднав владу та учасників АТО для вирішення нагальних проблем

Дата: 28.04.2016 14:18
Кількість переглядів: 575

Відбулось засідання першого обласного форуму громадських організацій учасників Антитерористичної операції. Про реалізацію в області державної політики із соціальної підтримки демобілізованих учасників АТО доповіла заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації (стажування) Зінаїда Бойко.

- Один з найголовніших пріоритетів роботи обласної влади – всебічна соціальна підтримка учасників АТО. В області діє програма «Назустріч людям», у рамках якої передбачені кошти на всі необхідні витрати, також працюють 32 центри допомоги, - зазначила посадовець.

За її словами наразі на обліку перебуває понад 54 тис. 885 ветеранів війни: серед яких 4217 інвалідів війни, у тому числі 96 – інвалідів АТО; 13752 учасників бойових дій, серед яких 6042 учасників АТО; 10045 членів сімей загиблих, у тому числі – 185 сімей загиблих учасників АТО.

На сьогодні за рахунок коштів державного бюджету ветерани війни, учасники АТО та їх родини отримують всі передбачені виплати. На ці заходи виділено 33,5 млн. грн. На сьогодні допомога вже надана більше, ніж 48 тис. запоріжцям на суму 29,5 млн.грн. Надання виплат триває.

У минулому році на придбання житла інвалідам-учасникам АТО та родинам загиблих виділено 9 млн. грн.. На ці кошти придбано 16 квартир.

- У цьому році на обліку для забезпечення житлом знаходяться 12 інвалідів та членів сімей загиблих, для забезпечення їх потреб заплановано 8,5 млн.грн., - підкреслила Зінаїда Бойко.

Окрім матеріальної допомоги та надання житла учасники АТО та їх родини отримують санаторно-курортне лікування, психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію, а також технічні та інші засоби реабілітації.

- Питання надання військо службовцям, які брали участь в антитерористичній операції та членам сімей загиблих, соціальної та матеріальної допомоги знаходиться на постійному контролі обласної влади. Також для нас важлива активність демобілізованих бійців, об’єднання учасників АТО в громадські організації. Влада не буде втручатися у ваші організаційні питання, проте дуже важливо, щоб ми разом досягли конструктивної співпраці. Обласна влада готова до вирішення за столом переговорів усіх, навіть дуже важких чи гострих проблем та питань. Впливати на ситуацію ми зможемо спільними зусиллями, а робота щодо вирішення спільних проблем, буде налагоджена, - підкреслила Зінаїда Бойко.

Слід додати, що при облдержадміністрації працює Центр допомоги учасникам антитерористичної операції. Щоденно до Центру звертаються демобілізовані бійці. За словами керівника Центру Олексія Сквордякова, люди, повернувшись із АТО, не завжди можуть знайти своє місце в цивільному житті. До Центру найчастіше звертаються з питань щодо виділення земельної ділянки та житла, користування транспортом на пільгових умовах, харчування дітей учасників АТО в дошкільних і шкільних закладах, отримання медичної допомоги та реабілітації. Також актуальним залишається питання отримання статусу учасника АТО.

Також учасники форуму підтримали ініціативу керівника Центру Олексія Сквордякова та депутата міської ради В’ячеслава Зайцева щодо розширення складу координаційної ради громадських організацій учасників АТО та включення до неї представників всіх міст та районів області. Цей консультативно-дорадчий орган має стати майданчиком для вироблення спільних дій всіма громадськими організаціями, що захищають інтереси демобілізованих військових та родин загиблих бійців. Оновлена рада збереться на своє перше засідання у третій декаді травня.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень