Великобілозерська районна державна адміністрація

Фонд регіонального розвитку прийняв проекти Запорізької області на 99 мільйонів гривень

Дата: 04.05.2016 10:00
Кількість переглядів: 522

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у  засіданні регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм на 2017 рік. Насамперед учасники приділили увагу тим проектам, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку як у наступному, так і в цьому році.

Як повідомив Костянтин Бриль, днями на засіданні Міжвідомчої комісії Державного фонду регіонального розвитку були прийняті всі проекти, направлені нашим регіоном для фінансування з державного бюджету.

- Попередній уряд не чув більшості наших потреб та вимог, проте нині Запорізька область нарешті налагодила діалог з центральними органами влади. Насамперед це стосується виділення 99 мільйонів гривень, потрібних для розвитку нашого регіону. Також був підтриманий і 250-мільйонний проект фінансування будівництва мостового переходу через Дніпро в обласному центрі. Хочу подякувати всім, хто брав активну участь у цих програмах та захищав їх у Києві. Зараз обласна влада має прибрати бюрократичну складову та активізувати роботу, аби втілити в життя всі заплановані проекти, - підкреслив  Костянтин Бриль.

Учасники регіональної комісії обговорили інвестиційні програми, які планується реалізувати в 2017 році. Як повідомила директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Елла Слепян, 18.03.2016 на веб-сайті облдержадміністрації було розміщено оголошення про проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку на 2017 рік. Прийом документів на конкурс тривав до 18 квітня 2016 року.

Загалом на онлайн-платформі Мінрегіону України на 2017 рік було зареєстровано 137 проектів. Проте п’ять  з них були розміщені після закінчення терміну проведення конкурсу. З огляду на це оцінюватися та брати участь у попередньому конкурсному відборі вони не можуть.

У результаті аналізу допущених до конкурсу 132 проектів загальним кошторисом 454,322 мільйони гривень встановлено, що 83 проекти вартістю 259,768 мільйона гривень відповідають усім критеріям та умовам відбору. Тобто Стратегії регіонального розвитку, Плану заходів з її реалізації та іншим умовам. 19 проектів на суму 22,372 мільйона гривень  не відповідають окремим критеріям відбору. Ще 30 проектів на суму 172,182 мільйона гривень в цілому не відповідають умовам відбору.

Таким чином 83  проекти будуть направлені на розгляд до Міністерства регіонального розвитку України.

Крім цього,  Елла Слепян повідомила, що 28 квітня Мінрегіон України надіслав зміни, якими уточнено порядок оцінювання проектів регіональними комісіями. Зокрема, оцінювання проектів здійснюватиметься за 100-бальною системою відповідно до критеріїв, які систематизовані за п’ятьма  категоріями. А саме: вплив проекту на громаду та вирішення проблеми, його інноваційність та соціально-економічна спрямованість. Розподіл проектів для оцінювання між членами комісії мають здійснюватися з дотриманням пропорційного представництва представників органів виконавчої влади, громадських об'єднань, а також незалежних експертів.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень