Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі аграрії дають позитивний прогноз на майбутній урожай

Дата: 21.03.2017 10:23
Кількість переглядів: 331

Початок проведення весняно-польових робіт став темою відеоконференції, яку провів  директор Департаменту землеробства та технічної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир  Топчій.

Запорізьку область представляли керівники та фахівці галузі на чолі із заступником голови облдержадміністрації Олександром Бабаніним.

Як доповів в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков,  обстеження посівів озимих зернових культур показує, що із посіяних   666 тис. га сходи отримано на 100 % площі, з них у доброму та задовільному стані  - 582 тис. га (87 %), у слабкому та зрідженому  – 84 тис. га (13 %).

Крім цього, сходи озимого ріпаку із посіяних 29,4 тис. га зійшли на площі 28,7 тис. га (97,7 %), з них у доброму та задовільному стані - 22 тис. га (77 %), у слабкому та зрідженому  – 6,6 тис. га (23 %).

У плодових культур місцями у південних районах області на 1.5-3.5 тижня раніше звичайних строків  відмічено  набухання бруньок.

За даними відрощування  зразків загибелі рослин та бруньок не виявлено.

У метровому шарі грунту під озимою пшеницею та на зябу запаси продуктивної вологи у грунті сформувалися на рівні задовільних, на окремих ділянках   коливались у межах від 96 до 138 мм.

Враховуючи сприятливі погодні умови, в області проводиться  підготовка ґрунту до сівби. Боронування і культивацію вже  проведено на 300 тис. га.

Підживлення озимих зернових здійснено на площі 470 тис. га або 67 % до прогнозу,  озимий ріпак підживлено на площі 20 тис. га або 68 %.

Сівбу ярих культур прогнозується провести на площі 876,5 тис. га, в тому числі ранніх ярих зернових  - на  183 тис. га. На сьогодні посіяно 29 тис. га ярого ячменю (21 % до прогнозу),  28 тис. га гороху (64 %) та 1000 га гірчиці.

Посадовець запевнив, що для вчасного і якісного проведення комплексу весняно-польових робіт господарства області забезпечені достатнім матеріально-технічним ресурсом.

Запорізькі аграрії також порушили перед Міністерством  проблемні питання, які стосуються реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі.

На теперішній час у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області здійснюють функції з технічного нагляду і прийняття іспитів та видачі посвідчень тракториста-машиніста фахівці управління контролю у сфері насінництва та розсадництва.

У зв’язку з цим для забезпечення функцій у повному обсязі та надання повноважень посадовим особам пропонується внести відповідні зміни до Положення про ГУ Держпродспоживслужби в областях та в місті Києві.

Крім цього, висунуто пропозицію прискорити внесення змін до постанов:

№ 694 КМУ від 08.07.2009 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів»;  № 217 КМУ від 02.04.1994 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста»   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень