Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Уперше в історії Запорізької області депутати облради отримали по 700 тисяч гривень на виконання власних повноважень»

Дата: 09.06.2017 10:29
Кількість переглядів: 424

Під час другого пленарного засідання 12 сесії обласної ради голова облдержадміністрації Костянтин Бриль звернувся до депутатів та провів аналіз розподілу коштів на виконання Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки.

- Вперше в історії Запорізької області депутати облради отримали таку суму коштів на виконання депутатських повноважень. За цією програмою в 2017 році передбачено виділити з обласного бюджету за пропозиціями депутатів 58,8 мільйона гривень, а саме по 700 тисяч гривень на кожного депутата. Загалом до проекту рішення про внесення змін до бюджету, яке було подано до обласної ради 29 травня 2017 року, було включено розподіл 55 мільйонів 542,6 тисячі гривень, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону наголосив, що із цієї суми було спрямовано до бюджетів міст обласного підпорядкування - 26 223,7 тис. грн. або 47,2% від загальної суми. При цьому: м. Запоріжжю вирішили допомогти 28 депутатів на загальну суму 13610,4 тис. грн., що складає 24,5 %; м. Мелітополю - 13 депутатів на суму 6261,5 тис. грн. (11,3%); а депресивному місту Токмак допомагають лише троє депутатів на суму 1453,1 тис. грн., що становить 2,6 % від загальної суми.

До бюджетів районів – 23 727,8 тис. грн. або 42,7%. При цьому Приморський та Новомиколаївський райони не отримають ні копійки. Не більше ніж по 700 тис. грн. на район отримають Бердянський, Веселівський, Приазовський, Розівський, Токмацький, Чернігівський райони. В той час як Василівський район – 2 045,3 тис. грн.; Вільнянський - 2 100 тис. грн.; Запорізький – 2 989,9 тис .грн.; Кам'янсько-Дніпровський район – 2 975,9 тис. грн. Хоча ці райони  не є економічно найбільш проблемними.

Не оминув увагою Костянтин Бриль і підтримку ОТГ. Так, із 16 об’єднаних територіальних громад допомогу отримають лише 8 на загальну суму 2 727,2 тис. грн., що становить 4,9 % від загальної суми. З них Ботіївська ОТГ отримає 40,3 тис. грн., Гірсівська ОТГ - 24 тис. грн., а Біленьківська ОТГ Запорізького району - 1157 тис. грн.

- Хочу підкреслити, що депутатами обласної ради спрямовано на підтримку закладів Запорізької обласної ради лише 2 мільйони 803,9 тисячі гривень або 5% від загальної суми. Причому із 84 депутатів на обласні заклади всю суму спрямував лише один депутат – Едуард Гугнін. Ще 11 депутатів спрямували частину коштів на загальну суму 2 мільйони 103,9 тисячі гривень, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону підкреслив, що ресурс, який спрямовується на фінансування програми, - це вільні залишки коштів обласного бюджету на початок року. Вони сформувалися за рахунок перевиконання в 2016 році доходів, закріплених за обласним бюджетом, і економії коштів закладами, які утримуються з обласного бюджету. Крім того, що при розподілі коштів цієї програми практично проігноровано загальнообласні заходи, розподіл між територіями здійснено без урахування їх власної бюджетної спроможності. Так, міста, які отримують найбільші суми за програмою, спрямували до бюджету розвитку значні суми власних ресурсів (м.Запоріжжя - 1290,1млн. грн., м.Мелітополь - 50,8 млн. грн., м.Бердянськ - 52,1 млн. грн.), а такі райони як Великобілозерський, Веселівський, Чернігівський спрямували менше 3 млн. грн. власних ресурсів на весь район і отримують мізерні суми від депутатів. Також була допущена значна роздрібненість коштів. Загалом кошти обласного бюджету було розділено на 821 об’єкт та захід.

Наостанок Костянтин Бриль підкреслив, що запорізьким депутатам украй необхідно змінювати підходи, закладені в програмі, для дотримання принципів Бюджетного кодексу України щодо справедливості і неупередженості розподілу бюджетних коштів між громадянами і територіальними громадами, а також концентрації бюджетних ресурсів на стратегічних напрямках, які будуть затверджені обласною радою. Адже кожен район Запорізької області та його жителі заслуговують на підтримку бюджету регіону.

 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень