Великобілозерська районна державна адміністрація

В області завершено двомісячник охорони рибних ресурсів

Дата: 21.06.2016 14:43
Кількість переглядів: 455

В акваторії Каховського та Дніпровського водосховищ у Запорізькій області завершився двомісячник з охорони рибних ресурсів, який щороку триває в період нересту.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, у Каховському та Запорізькому водосховищі закінчився нерест плітки, окуня, ляща, закінчується нерест сазана, плоскирки, сома, карася, судака, верховода.

За повідомленням Запоріжрибоохорони, з метою запобігання незаконному вилову водних біоресурсів здійснювалося цілодобове чергування на нерестовищах, проведено спільні рейди, забезпечено контроль за підтримкою рівня води та добовими коливаннями.

За період заборони виявлено 507 порушень правил рибальства,  нараховано збитків на суму 90,9 тис. грн., вилучено 605 одиниць заборонених знарядь лову; затримано 3,7 тонни протизаконно вилучених  водних біоресурсів та 10 плавзасобів.

У Василівській затоці Каховського водосховища встановлено 2000 нерестових гнізд. У затоках балок Вільна, с. Вільноандріївка та навколо о. Таволжанський Запорізького водосховища встановлено 3000  нерестових гнізд. На теперішній час на штучних нерестовищах закінчився нерест окуня, плітки та верховода. На штучних нерестовищах отримано 315 кг ікри плітки, 10 кг ікри окуня та 12 кг верховода.

ГУ Держсанепідслужби в Запорізькій області повідомляє, що у Василівському, Вільнянському, Запорізькому, Кам’янсько-Дніпровському районах та м. Запоріжжі досліджено по 94 проби води р. Дніпро за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками. Відхилення виявлені у двох (4,2 %) випадках по санітарно-хімічних показниках у зонах рекреації та відпочинку населення м. Запоріжжя. Дослідження по 244 проб води Азовського моря за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками  відхилень не виявлено.

Працівниками Національного заповідника «Хортиця» в період проведення двомісячника з охорони рибних ресурсів було встановлено 19 щитів та аншлагів на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Також розміщено інформацію про цілорічну заборону будь-якого рибальства на всіх акваторіях о. Хортиця. Інспекторами відділу служби режиму постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з відвідувачами заповідника.

Спільна робота природоохоронних та правоохоронних органів, а також громадських організацій сприяла  проведенню нересту риби в Каховському та Дніпровському водосховищах, а отже й збереженню водних біоресурсів.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень