Великобілозерська районна державна адміністрація

Для адаптації вимушених переселенців вироблено наукові рекомендації

Дата: 21.06.2016 15:18
Кількість переглядів: 438

Проблеми та перспективи соціальної та економічної адаптації  внутрішньо переміщених осіб обговорили учасники круглого столу, проведення якого організовано Проектом «ПРОМІС» та Департаментом соціального захисту облдержадміністрації.

У Запорізькій, Вінницькій,  Івано-Франківській та Полтавській областях у рамках Проекту Федерації канадських муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст» було проведено дослідження та на його основі  вироблено практичні рекомендації щодо вдосконалення соціальної та економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.  Учасникам заходу  було представлено результати дослідження з урахуванням особливостей кожного регіону.

Як зазначила автор дослідження доктор географічних наук Валентина Смаль, через використання різних методик у статистиці стосовно внутрішніх переселенців фігурують різні дані. Тому, на думку вченої, треба навести лад у статистиці, щоб мати картину в розрізі віку, статі, потреб у навчанні, працевлаштуванні тощо. Тільки на основі достовірної інформації можна виробити стратегію  адаптації  внутрішньо переміщених осіб.

За останніми даними, Запорізька область є однією з найбільш насичених за концентрацією вимушених переселенців і посідає п’яте місце серед регіонів України. Із загальної кількості приблизно 40% оселилися в Запоріжжі. На 10 тис. корінного населення припадає 679 ВПО і за цим показником область четверта. Найвища густота вимушених переселенців спостерігається в містах обласного значення, особливо в Бердянську (880 ВПО на 10 тис. населення), а також у Гуляйпільському, Куйбишевському, Приморському  та Розівському районах.

Дослідники також проаналізували стан надання соціальних послуг, послуг з працевлаштування, а також успішних практик соціально-економічної інтеграції ВПО в окремих областях. З урахуванням цього, а також кращого світового досвіду розв’язання проблем переселенців, вироблено широкий спектр рекомендацій для органів місцевої влади,  приймаючих громад, освітніх закладів,  місцевого бізнесу, громадських організацій тощо, які допоможуть соціально-економічній адаптації внутрішньо переміщених осіб та їх інтеграції в громади.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень