Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Племзавод «Степний» ділиться досвідом свого успіху з тваринниками з інших регіонів

Дата: 21.03.2017 10:32
Кількість переглядів: 537

Як ефективно збільшити надої та зменшити витрати при виробництві молока – такою була тема семінару-наради, яка відбулася у провідному господарстві галузі  - ПАТ «Племзавод «Степний» Кам'янсько - Дніпровського району. Захід організовано Департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації спільно з Українською корпорацією "Тваринпром" м. Київ, а його учасниками стали не лише запорізькі фахівці, а й керівники та спеціалісти сільгосппідприємств із Дніпропетровської, Херсонської,  Вінницької та Миколаївської областей.

Місце проведення регіонального семінару вибрано не випадково, адже «Племзавод «Степний» є визнаним  лідером і входить до  Асоціації виробників молока України та Української корпорації "Тваринпром".

У господарстві з кожним роком збільшується виробництво молока та м'яса, нарощується поголів'я великої рогатої худоби та свиней, зростає продуктивність дійної череди корів.

У 2016 році племзаводом вироблено 1,7 тис. тонн м'яса у живій вазі, молока - 7,0 тис. тонн, надій молока на одну корову склав 10874 кг, що на     1267 кг більше минулорічного показника.

На сьогодні тут утримується  1766 голів великої рогатої худоби,  в тому числі 750 корів та 7566 голів свиней.

Середньодобовий надій на одну корову складає 29,1 кг при середньому по області 16,2 кг.

При цьому господарство має статуси племінного заводу по вирощуванню поголів'я великої рогатої худоби української чорно-рябої  молочної породи та племінного заводу по вирощуванню поголів'я свиней породи великої білої, ландрас та дюрок, забезпечує племінним поголів’ям не тільки потреби  регіону, а й за його межі.

Учасники семінару розглянули питання ефективної годівлі корів та їх утримання, проблеми неплідності корів ,захисту молочної продуктивності від втрат, пов’язаних  із зовнішніми  та  внутрішніми  паразитами, удосконалення технології заготівлі кормів.

Перед слухачами виступили науковці Вінницького інституту кормів, компаній Афімілк (Ізраїль),  ТОВ «Текро», ТОВ «Байєр», ТОВ «Астіон Груп», ТОВ «Агровед»” та  ТОВ «Прогресивні Аграрні Технології».

Після пленарної частини учасники  оглянули  молочний  комплекс, умови утримання та вирощування молодняка великої рогатої худоби, зберігання та використання кормів, комбікормовий  та   молочний  заводи, доїльний зал під час доїння корів. Також мали можливість провести дегустацію молочної та м'ясної продукції, яка виробляється у господарстві.

Підбиваючи підсумки семінару, генеральний директор ПАТ «Племзавод «Степний» Анатолій Волков наголосив, що досягнення господарства стали можливими завдяки впровадженню передових методів господарювання, практичному застосуванню останніх досягнень науки й техніки,  активному використанню новітніх технологій, що в свою чергу дозволяє піднімати життєвий рівень сільського населення.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень