Великобілозерська районна державна адміністрація

Для бійців АТО на місцях посилять інформування про можливості отримання допомоги

Дата: 21.06.2016 15:33
Кількість переглядів: 467

Під час наради з питань підвищення ефективності діяльності центрів надання допомоги учасникам АТО, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, обговорювалися проблемні питання, з якими доводиться стикатися бійцям, які повертаються до мирного життя, та шляхи їх вирішення.

- На сьогодні є порозуміння в питанні створення на території області центрів допомоги учасникам АТО. Деякі з них уже успішно працюють, у деяких ще не вирішено організаційні питання. Проте  функціонування таких центрів та їх необхідність навіть не обговорюється та не викликає сумнівів. На жаль, ми вже почали звикати, що у нас є учасники АТО, що на Сході триває війна. Нам усім необхідно налагодити конструктивний діалог та взаємодію на місцях, знайти порозуміння в проблемних питаннях, створити централізовану допомогу для демобілізованих бійців, - зазначив Едуард Гугнін.

 Як зазначив керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при облдержадміністрації Олексій Сквордяков, учасники АТО найчастіше звертаються з питань щодо отримання статусу учасника бойових дій, отримання житла, медичної допомоги, виділення земельної ділянки, оздоровлення чи реабілітації, медичного забезпечення, пільг.

- Хоча деякі проблемні питання залишаються, наразі вдалося активізувати спільну роботу. Зокрема, налагоджено взаємодію зі шпиталем для ветеранів війни. Цього року більше 40 хлопців пройшли там безкоштовне лікування. Також на базі третьої міської лікарні буде створено реабілітаційний центр для учасників АТО. За сприяння обласної  державної адміністрації для бійців та їх дітей проводять безкоштовні вистави та концерти, учасники АТО  залучені до патріотичного виховання молоді, постійно беруть участь у тематичних заходах. Це дуже важливо, бо людина, яка повернулася з війни, починає заново вчитися жити, спілкуватися, соціалізовуватися, - підкреслив Олексій Сквордяков.

За словами Едуарда Гугніна, часто демобілізовані бійці не знають, куди звертатися за допомогою, як збирати чи оформляти необхідні документи. Для того, щоб учасники АТО знали, як ставати на облік для отримання житла, медичної допомоги чи реабілітації, необхідно посилити роботу центрів на місцях, допомагати людям, направляти, розповідати.

- Минулого року напередодні 14 жовтня ми започаткували новий телемарафон зі збору коштів для учасників АТО. За перший раз вдалося зібрати більше 400 тис. грн. благодійних внесків, всі кошти були спрямовані виключно на допомогу бійцям. Цього року такий телемарафон буде проводитися  вдруге. Розповідати про нього необхідно вже зараз, щоб люди знали, куди та навіщо вони можуть робити благодійні внески, а бійці АТО –  куди звертатися за допомогою, - підбив підсумок посадовець.

Довідково: Центр допомоги для учасників АТО працює при облдержадміністрації з 8.00 до 17.00  по буднях, тел. 236 - 25 - 25. Центри правової допомоги в Запорізькій області: Регіональний центр – м. Запоріжжя, пр. Соборний 77, поверх 8, тел. (061) 224-44-50. Перший Запорізький місцевий центр – пр. Соборний 77, поверх 2, тел. (061) 764-60-77. Другий Запорізький місцевий центр – майдан Профспілок 5, каб. 114, тел. (061) 239-07-07. Мелітопольський місцевий центр – вул. Леніна 109, тел. (0619) 44-88-10. Бердянський місцевий центр – вул. Свободи 1158 1-й поверх, тел. (06153) 4-89-43.

Єдиний номер системи гарячої лінії безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень