Великобілозерська районна державна адміністрація

Цього року планується оздоровити понад 120 тисяч дітей

Дата: 16.05.2017 10:36
Кількість переглядів: 347

Питання організації та проведення підготовки до літньої оздоровчої кампанії-2017 дітей та підлітків обговорили учасники обласної розширеної наради, яка відбулася під керівництвом директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана. У заході взяли участь керівники райдержадміністрацій, голови територіальних об’єднаних громад, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронці.

- Цього року  прийнято  Комплексну обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021, у рамках якої  обласний бюджет взяв на себе зобов’язання оздоровити дітей із так званої «сірої зони». У зв’язку із проведенням антитерористичної операції на Сході України в цьому році не менш особлива увага буде приділятись забезпеченню послугами оздоровлення та відпочинку дітей, один із батьків яких загинув, постраждав або  брав безпосередню участь у проведенні АТО. Також ця програма включає  пілотне нововведення щодо співфінансування оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях,  де батьки  працюють у бюджетній сфері та на підприємствах державної і комунальної форми власності, через механізм часткової оплати вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, - повідомив Ігор Мещан.

За  словами посадовця, цього року значно збільшено обсяг фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів на оздоровлення дітей. Зокрема, з обласного бюджету передбачено фінансування на 6 млн. 256 тис. 832 грн. більше, з місцевих бюджетів - на 2 млн. 619 тис. 782 грн. Всього планові показники фінансування оздоровчої кампанії 2017 року з урахуванням усіх джерел фінансування складають 92 млн. 116 тис. 503 грн.

- Особливо вдячні за значне збільшення  у порівнянні з 2016 роком  виділених коштів з місцевого бюджету на підготовку та проведення оздоровчої кампанії у 2017 році керівникам Вільнянського, Мелітопольського, Пологівського, Приазовського районів, а також  Веселівської, Берестівської, Преображенської та Воскресенської об’єднаних територіальних громад, - відзначив директор Департаменту.

У 2017 році послугами оздоровлення та відпочинку планується забезпечити 123 тис. 229 дітей, що становить  73,5% від загальної чисельності дітей шкільного віку (у 2016 році – 73,1% ). Серед них планується охопити послугами  оздоровлення  72 тис. 568 дітей (43,3%) та послугами відпочинку – 50 тис. 661 дитину (30,2%). Загальна кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в 2017 році складає 87 тис. 646  (52,3% від загальної кількості дітей шкільного віку).

Протягом оздоровчої кампанії 2017 року послугами оздоровлення та відпочинку планується забезпечити:  41 тис. 047 дітей пільгових категорій ( 24,5% від загальної кількості дітей шкільного віку та 46,8% від загальної кількості дітей пільгових категорій); 1366 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб (22,9 % від загальної кількості таких дітей); 1583 дитини  учасників бойових дій (71,8% від загальної кількості таких дітей); 24 дитини, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО (52,2%  від загальної кількості таких дітей).

На сьогодні, з початку 2017 року, в дитячому центрі «Молода гвардія» та «Артек» уже оздоровлено 222 дитини.

Загалом  Департамент планує придбати до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Запорізької області 2779 путівок  на суму 14 млн. 9 тис. грн.. На сьогодні тендерні процедури тривають.

Уперше за рахунок коштів обласного бюджету планується оздоровити 700 дітей, батьки яких працюють у бюджетній сфері, шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок.

На сьогодні підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про затвердження Порядку забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки працюють у бюджетній сфері та підприємствах державної та комунальної форми власності, за рахунок коштів обласного бюджету».

Батьки дітей будуть мати право самостійного вільного вибору дитячого закладу. Часткову компенсацію  з обласного бюджету передбачено в розмірі  50% від загальної вартості путівки, але не більше 3000 гривень за одну путівку.

За оперативною інформацією районів та міст області,  готуються прийняти дітей  37 оздоровчих закладів. Також планує відновити свою роботу новостворений дитячий заклад санаторного типу «Лазурний» приватної форми власності.

Процес організації оздоровлення та відпочинку дітей знаходиться на постійному контролі обласної влади.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень