Великобілозерська районна державна адміністрація

Запоріжжя першим зустріло Державного Секретаря Ватикану

Дата: 22.06.2016 08:40
Кількість переглядів: 525

Сьогодні до Запоріжжя з одноденним візитом прибув Державний Секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. У запорізькому аеропорту високого гостя зустріли голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак та перший заступник Запорізького міського голови Сергій Мішок.

 З аеропорту делегація відправилася до санктуарію Бога Отця Милосердного, де кардинал зустрівся з вимушеними переселенцями та бідними людьми, якими опікується церква.

Загалом під час перебування в Запоріжжі  представник Ватикану офіційно оголосить гуманітарну акцію “Папа для України”, що є основною метою візиту до України. Крім цього,  відбудуться  офіційні зустрічі кардинала Пароліна з керівництвом області, комітетом «Папа для України», з Радою Церков, виступи та заяви, скеровані не лише до жителів регіону, а й усієї України.

 Держсекретар Ватикану також планує поспілкуватися із запорізькими журналістами.

Нагадаємо, у ході п’ятиденного візиту кардинал П’єтро Паролін відвідає також Київ і Львів.         

Довідково. Дипломатичні відносини між Україною та Святим Престолом були встановлені 8 лютого 1992 року. У цей день папа Іоанн Павло II видав бреве (послання) «Ucrainam Nationem», в якому  заснував Апостольську нунціатуру в Україні.  З 2015 року обов'язки посла Святого Престолу виконує Клаудіо Гуджеротті. Діалог між двома державами було започатковано візитом до Ватикану у квітні 1993 р. Міністра закордонних справ України А.М.Зленка, в рамках якого відбулася його зустріч з Папою Римським Іоанном Павлом ІІ. З часу встановлення двосторонніх відносин справжньою історичною подією став державний візит в Україну Папи Римського Іоанна Павла ІІ у червні 2001 року. Понтифік відвідав Київ та Львів, провів зустрічі з керівництвом держави й провів богослужіння для мільйонів віруючих.

Підтримується діалог високого рівня.

Зокрема, 20 листопада 2015 р. візит до Ватикану здійснив Президент України Петро Порошенко.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень