Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі аграрії планують зібрати 2 млн. тонн зерна

Дата: 22.06.2016 09:22
Кількість переглядів: 427

Напередодні жнив у Інституті олійних культур НААН традиційно відбувся семінар-нарада з питань підготовки до збирання ранніх зернових культур «День поля» на тему «Зернові культури в Запорізькому краї». У заході взяли участь заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств, фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Андрій Ревуцький, завдяки достатньому рівню опадів у весняно-літні місяці посів ярих культур проведено на площі 916 тис. га або 100,2 %. У цьому році по всіх категоріях господарств необхідно скосити та обмолотити:

 759 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур та19,5 тис. га ріпаку. За попередніми розрахунками область планує  на цьогорічних жнивах зібрати 2 млн. тонн зерна.

Учасники заходу ознайомилися з демонстраційним полігоном Інституту олійних культур НААН, де створено ряд гібридів та сортів соняшника від ультраскоростиглих до пізньостиглих, потенційна врожайність яких становить 35-47 ц/га, а вміст олії - від 48 % до  55 %.   Користуються великим попитом у товаровиробників різні сорти ріпаку, гірчиці, льону, сої.

- Маючи високу культуру землеробства, інтенсивні агротехнології, збалансовані дози добрив і мікроелементів, але не маючи нових високопродуктивних сортів, неможливо досягти високих урожаїв.

Визначальною основою зростання врожайності є розвиток генетики і селекції, генетичний потенціал сортів.

 Добрий сорт – це найдоступніший спосіб підвищення продуктивності, тому до

його вибору треба підходити професійно.

 І з такими сортами сільськогосподарських культур ми з вами ознайомилися на демонстраційних ділянках Інституту, - підбив підсумок Андрій Ревуцький.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень