Великобілозерська районна державна адміністрація

Землі Запорізької області – в зоні ризику опустелювання

Дата: 22.06.2016 09:28
Кількість переглядів: 584

Сьогодні виповнюється 20-та річниця  Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухою.

Швидкоплинний процес опустелювання був і залишається одним із найзагрозливіших процесів сучасності як для країн заходу, так і України. Особливо гостро в нашій країні ця проблема стоїть в областях степової зони, до якої належить  територія Запорізької області.

Загальний земельний фонд Запорізької області становить 2718,29 тис. га. Переважну більшість з них - 2297,89 тис. га (84,5%) складають сільськогосподарські землі, з яких на сільськогосподарські угіддя припадає   2241,61 тис. га (82,5%) ( з них рілля – 1903,58 тис. га).  Площа лісів та інших лісовкритих земель в області становить лише 119,29 тис. га (4,4%), землі водного фонду - 174,94 тис. га (6,4%).

Окрім високого рівня сільскогосподарського освоєння земель та впливу низки природно-кліматичних умов до головних причин  розвитку процесу опустелювання на території області є, насамперед, недбале, безгосподарське використання земель. Зокрема, техногенна діяльність, забруднення  земель відходами шахт і металургійних заводів; вирубка  полезахистних смуг та лісів;  осушення дрібних водойм; освоєність земельного фонду без належних заходів щодо його охорони і відтворення.

Зараз на території  області  налічується 76,46 тис. га  сільськогосподарських угідь,  які в першу чергу потребують консервації, з них: 55,01 тис. га – деградовані, 21,44 тис. га – малопродуктивні.

Основні підприємства, що шкодять землі, це гірничо-збагачувальні комбінати, які проводять розробку корисних копалин відкритим способом, та шахти. В результаті їх господарської діяльності на території області порушено 2,24 тис. га земель, з них відпрацьовано і підлягає рекультивації  0,70 тис. га. Найбільші площі відпрацьованих земель знаходяться у Василівському - 0,26 тис.га,  Пологівському - 0,08 тис.га, Чернігівському – 0,07 тис.га районах області, на території міста Запоріжжя - 0,07 тис. га.

З метою вирішення наявних проблем з охорони земель Кабінетом Міністрів України затверджено  Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, визначено відповідні завдання та заходи. Практична ж реалізація намічених планів залежить від свідомості й відповідального ставлення кожного з нас до проблеми збереження родючості та належного стану рідних земель.

- Цілком зрозуміло, що природа не в змозі нескінченно довго пробачати помилок людини. Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою – чудова нагода ще раз серйозно замислитись над проблемами збереження і відтворення родючості українських земель, - зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області Владислав Шляховий.

 

            Довідково: 17 червня 1994 року в м.Парижі (Франція) була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням та посухами. З того часу цей день відзначається людством як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Україна приєдналася до Конвенції у 2002 році.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень