Великобілозерська районна державна адміністрація

Школа має стати центром об’єднаної територіальної громади

Дата: 22.11.2016 10:43
Кількість переглядів: 435

Фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації взяли участь у конференції „Україна на шляху децентралізації освіти“, організованій  Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки шведсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні“.

Учасники заходу обговорили широкий спектр питань реформи децентралізації в системі загальної середньої освіти: здобутки, основні перепони та подальші кроки.

Зважаючи на високе представництво учасників - Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, експертів шведсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні“ та Шведської асоціації місцевих влад та регіонів SALAR, конференція стала платформою для дискусій між розробниками реформи  та практиками на місцевому рівні.

Багато уваги було приділено оновленому змісту освіти, налагодженню партнерства між учителями, батьками та учнями, запровадженню комплексного підходу у створенні освітньо-культурно-спортивного простору в громадах, надання якісних освітніх послуг у сільській місцевості, функціонування опорних шкіл.  Працювали тематичні групи: «Фінансування освіти», «Моніторинг освітньої галузі», «Опорні школи» та «Автономія школи та вчителя».

На думку фахівців, школа має стати  центром громади і основою успішної децентралізації. Для цього  Уряд заклав серйозну підтримку об’єднаних територіальних громад. Як повідомила  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн. грн.. на автобуси для опорних шкіл, 300 млн. грн..  - для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн. грн. -  на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук у опорних школах.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень