Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Якщо рейтинги ретельно відшліфовують, – це комусь потрібно»

Дата: 24.01.2017 10:48
Кількість переглядів: 478

Нещодавно за підсумками 9 місяців 2016 року інтернет-видання «Деловая столица» опублікувало «Рейтинг губернаторів». Згідно з цими підрахунками Запорізька область посіла 22 місце із 23. Проте, за стандартними підрахунками Мінрегіону України, Запорізький регіон має зовсім іншу статистику. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- Слід зважати, що підрахунки, наведені в публікації, проводяться за власною методикою видання «Деловая столица» на основі 20 критеріїв. Тобто кожен охочий може створити власний «позитивний» рейтинг, обравши більш вигідні для себе показники, чи навпаки, створити «антирейтинг», користуючись даними, не сприятливими для опонентів. Перефразувавши відомий вислів, можу сказати: «якщо рейтинги ретельно відшліфовують, – значить це комусь потрібно», - підкреслив Костянтин Бриль.

Як повідомили фахівці Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА, практично всі показники, обрані виданням, є динамічними, без урахування кількісних даних. І це майже одразу вказує на деяку необ'єктивність. Адже чим вища база, тим нижчі темпи зростання в регіоні. Як правило, в рейтингах динамічні показники повинні врівноважуватися кількісними, зокрема у розрахунку на одного жителя, що дозволяє збалансувати оцінку результату та більш об’єктивно оцінювати ситуацію в реальному секторі.

Наприклад, за динамікою промисловості Запорізька область посіла 20 місце, втративши 8 балів за методикою «Деловой столицы». Динаміка сільського господарства – 22 місце (-10 балів), динаміка експорту – 21 місце (-9 балів). Проте у розрахунку на одну особу за обсягами промисловості, сільського господарства та експорту Запорізька область посідає 3, 5 та 4 місця відповідно. Якщо б ці показники використовувались у «Рейтингу губернаторів», то за методикою «Деловой столицы» Запорізька область отримала б плюс «+24 бали» й  рейтингова таблиця могла б виглядати зовсім інакше.

Інший приклад. Кіровоградська область за показником динаміки промисловості посіла перше місце (+11 балів), проте обсяг реалізованої промислової продукції у Кіровоградській області у 3,5 раза менший, ніж у Запорізькій. Тобто у «Рейтинг губернаторів» не включені найважливіші показники, які характеризують  результативність роботи керівників регіонів, а найголовніше –трудових колективів.

Костянтин Бриль звернув увагу й на інші показники. Такі як співвідношення «жіночих» і «чоловічих» зарплат та інші критерії, які люди відчувають на собі.

- Дійсно, у «Рейтингу губернаторів» від «Деловой столицы» використовуються такі критерії як «неповний робочий тиждень» і «борги населення перед ЖКГ». Зрозуміло, що в регіонах зі значним економічним потенціалом і чисельністю населення ці показники будуть вищими. Потрібно реально дивитись на стан речей. До Запоріжжя не стікаються всі кошти  держави. І все, що у нас є, заробляється тяжкою працею. Як приклад «коректності» «Рейтингу губернаторів» – чимала  кількість підприємств важкої промисловості та атомна електростанція. На цих підприємствах тяжкі умови праці, і відповідно у них високий рівень зарплат. Проте і працюють тут переважно чоловіки. Тобто, за показником ґендерного співвідношення зарплат Запорізька область апріорі буде посідати останні місця, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами очільника області, нині на державному рівні запроваджено оцінку соціально-економічного розвитку областей України, яка проводиться Мінрегіоном України щоквартально. У цьому рейтингу за 25 критеріями, які включають як  динамічні, так і кількісні  показники, всі досягнення згруповані у шість напрямів діяльності. З використанням державної методики та переліком показників фахівцями облдержадміністрації самостійно проведено рейтингові розрахунки за 9 місяців 2016 року. Згідно з цими даними, Запорізька область посідає загальне 12 місце серед регіонів України.

- Варто підкреслити, що головним завданням рейтингів є не показати «хто кращий», а звернути увагу влади регіону на ті напрямки роботи, які потрібно підсилити. Наразі Мінрегіон загальне місце не розраховує. Безумовно, в соціально-економічному розвитку Запорізької області залишається ще багато недоліків та нерозв’язаних   проблем. І ми вдячні всім, хто нам їх вказує, допомагаючи тим самим виправляти. Проте хотілося б сподіватися, що результати роботи, конкретні справи і проекти, досягнення трудових колективів Запорізької області, а не тільки рейтингові показники голови облдержадміністрації, будуть висвітлюватися на сторінках інтернет-видань, - підкреслив  Костянтин Бриль.   

Управління в справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень